'Kadınları kent yönetimine katalım'

 

Karabağlar Belediye Başkanı Selvitopu, kadınları kent yönetimine katmayı amaçlarını söyledi

3.11.2014
Yazı Boyutu:  

 

Kenti ençok kullananların kadınlar olduğuna dikkat çeken Karabağlar Belediye Başkanı Selvitopu, kadınları kent yönetimine katmayı amaçlarını söyledi

 

Karabağlar Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kadın ve kent hizmetleri” konulu forum Yeşilyurt Kadın Hakları Parkı'nda düzenlendi.

Moderatörlüğünü Gazeteci-Yazar Gönül Soyoğul'un yaptığı foruma Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, amaçlarının Karabağlar Belediyesi sınırları içerisinde  kadınların kent yönetimine katılımlarını sağlamak olduğunu  söyledi.

Kent hizmetlerinin tartışılarak, kadın dostu kent olma yolunda görüş ve önerilerin değerlendirildiği forum vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Soru- yanıt şeklinde gerçekleşen toplantıda Başkanı Muhittin Selvitopu, katılımcı anlayışla ilçeyi yönetecekleri sözünü hatırlattı. Katılımcılığı lafta değil uygulamada yaşama geçirmeyi hedeflediklerini ifade eden Selvitopu, bu tür programların Karabağlar’da devam edeceğini söyledi. Selvitopu, kentte yaşayan insanların artık kentleriyle ilgili verilecek tüm kararlarda söz sahibi olmayı ve kendi görüşlerinin de alınmasını istediklerini belirterek "İstanbul'daki Gezi Olayları’nın aslında temel sorun buydu" dedi.

 

KENTLERİ KADINLAR  İÇİN GÜVENLİ HALE GETİRELİM

Forumun Moderatörü Gönül Soyoğul, İzmir'in 2006 yılında Birleşmiş Milletler(BM) tarafından kadın dostu kent ilan edildiğini hatırlatarak “Kentler özgürlük getirdiği kadar aynı zamanda başka karmaşıklıklar da getiriyor. Örneğin güvenlik ve tehlikeyi de getiriyor, çocuklarımız ve kendimiz için. Bütün bunlar için kenti en çok kullananın kadınlar olduğunu düşünüyorum ve o yüzden bu toplantıyı çok önemsiyorum"  diye konuştu. 

 

 


Üye OlÜye Girişi