Kaktüs Genç Kadın Derneği açıldı

 

İstanbul Kadıköy'de kadınların yeni buluşma noktası Kaktüs Genç Kadın Derneği, “Dikenleri Batmalı” şiarıyla halaylar ve türküler eşliğinde açıldı.

17.02.2020
Yazı Boyutu:  
Açılışa birçok kadının yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadıköy İlçe Eş Başkanı Nimet Çelebi, Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM) Eş Sözcüsü Deniz Aktaş, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İl Eş Başkanı Ezgi Bahçeci ve Sarya Müzik Topluluğu da katıldı.
 
‘Kaktüs özgürlük mücadelemizde mütevazi bir adım’
 
Sinevizyon gösteriminin ardından söz alan Kaktüs Genç Kadın Derneği üyesi Tanya Kara, kadınların örgütlü olması gerektiğine değinerek “Nasıl Nevin, Çilem yaşamına sahip çıktıysa bizler de yaşamlarımıza sahip çıkacağız” dedi. Kadınların kampüslerde ve okullarında yaşadıkları sorunlara değinen Tanya, “Bugün üniversitelerde kadınların yurtlarda nefes alacak bir yerleri yok. Üniversitelerdeki rektörler evdeki babalar gibiler. Biz çok şeyi birlikte başarabileceğimizi gördük. Şule Çet davasında bunu gördük. Üstü kapanan, kapanmaya çalışılan her şeyi aydınlatabileceğimize inanıyor ve Kaktüsün kadın özgürlük mücadelemize atılmış mütevazi bir adım olarak görüyorum” şeklinde konuştu.
 
Konuşmanın ardından Sarya Müzik Topluluğu’nun söylediği ezgiler eşliğinde halaylar çekilirken, açılış  pasta kesiminin ardından son buldu.  (JinNews)
 

Üye OlÜye Girişi