Kanal D'de Buket Aydın'ın görevine son verildi

 

31 Mart seçim sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu konuk ettiği programda attığı kahkahalarla gündem olan Kanal D Haber Başkanı ve Ana Haber bülteni sunucusu bu akşam ekrana çıkarılmadı.

26.04.2019
Yazı Boyutu:  
Kanal D Haber Başkan ve ana haber bülteni sunucusu Buket Aydın'ın görevlerine son verildi. Buket Aydın, 31 Mart seçim sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu konuk ettiği programda attığı kahkahalarla gündem olmuştu.Kanal D Haber Başkanı ve ana haber bülteni sunucusu Buket Aydın'ın, bu akşam ekrana çıkarılmayacağı belirtildi. Aydın'ın yerine CNN Türk'ün haber sunucusu Semiha Şahin Kanal D Ana Haberi sundu.

'Bülteni ben sunacağım' diyerek stüdyoya girmeye çalıştı

Öte yandan, Odatv'de yer alan habere göre Buket Aydın "Bülteni ben sunacağım" diyerek stüdyoya girmeye çalıştı. Ancak kanal güvenliği kendisini zorla dışarı çıkardı.

Tepki çeken kahkahalar

Buket Aydın, seçimlerden önce konuk aldığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İstanbul, Ankara, İzmir’i kazanacağız” sözlerine gülmesiyle tepkilerin odağındaydı.

İmamoğlu'na, İBB Başkanı dememişti

Buket Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine kahkaha attıktan sonra, mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu'nun haberini sunarken, 'İBB Başkanı' dememişti. ( Medya Faresi)

Semiha Şahin kimdir?

Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın'ın işten çıkarılması üzerine yerine CNN Türk'ün sunucusu Semiha Şahin getirildi.

Bu gelişmenin ardından Semiha Şahin hakkında kısa sürede çok sayıda paylaşım yapıldı. Semiha Şahin uzun zamandır CNN Türk ekranında haber sunuyor. Deneyimli sunucu hakkında merak edilenler.

Semiha Şahin, televizyon haberleri sunucusudur. 1981'de İstanbul'da doğdu. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Medya ve iletişim bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başladı. Mezun olduktan sonra bir yıl İngiltere'de Reklamcılık ve Halkla ilişkiler eğitimi aldı. O sırada Bournemouth 2CR FM ve BBC Türkçe servisinde staj yaptı.

Profesyonelliğe ilk adımı SKY Türk’te attı. Üç yıl Muhabirlik ve Spikerlik yaptıktan sonra Eylül 2010’da CNN TÜRK ailesine katıldı. “İstanbul’daki Anadolu”, “Cepteki Bomba: Kredi Kartları”, “Beş Yıllık Mucize: Akhisar” başlıklı haber dizilerini hazırladı. 2016’da ABD Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile yaklaşık bir ay süreyle çeşitli eyaletlerde ‘Araştırmacı Gazetecilik’ seminer ve toplantılarına katıldı.

CNN Türk'de 3,5 yıl hafta içi her gün ‘Güne Merhaba’ haber programını sundu. Şimdilerde Hafta Sonu Ana Haber bülteni ile gündemi aktarırken, hafta içi konuklarla Türkiye’nin ve dünyanın siyaset gündeminin ele alındığı ‘Türkiye'nin Gündemi' programını sunuyor.

İyi derecede İngilizce bilen Şahin, pilates ve yoga yapıyor. Yeni yerler görmeyi, kampa gitmeyi seviyor.
Üye OlÜye Girişi