Kar  nedeniyle 444 yerleşim yerine ulaşılamıyor

 

Sabah saatlerinde yeniden başlayan kar yağışı nedeniyle Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de toplam 444 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor.

16.02.2020
Yazı Boyutu:  

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de olumsuz hava şartları nedeniyle 444 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor. Van'da kent merkezi ile ilçelerde kar ve tipi nedeniyle 211 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Hakkari'de kar, tipi ve çığ nedeniyle 40 köy ile 126 mezraya ulaşım sağlanamıyor. 
 
Bitlis'te  50, Muş'ta 17 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. 
 
Meteorolojiden çığ uyarısı
 
Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava çok bulutlu, Hakkari ve Van'ın güney kesimlerinde yoğun karlı olacak. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte pus, yer yer sis bekleniyor.
 
Hava sıcaklıklarında önemli değişikliğin olmayacağı bölgede, rüzgar güneyli yönlerden orta, zaman zaman kuvvetli esecek. Günün en yüksek sıcaklıklarının Hakkari'de 5, Van ve Muş'ta 2, Bitlis'te 1 derece olması öngörülüyor. Bölge genelinde buzlanma ve eğimi fazla dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan, dikkatli ve tedbirli olunması istendi.  (Ajanslar)

Üye OlÜye Girişi