Karabağlar Belediyesi'nde şeffaf yönetim

 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu 2014-2019 stratejik plan ilk toplantılasını muhtarlarla yaptı

3.07.2014
Yazı Boyutu:  

 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu 2014-2019 stratejik plan ilk  toplantılasını muhtarlarla yaptı

 

Çalıkuşu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 2014-2019 stratejik planlama çalışmaları için muhtarlara “Nasıl bir Karabağlar istiyorsunuz?”, “Projeleriniz ve önerileriniz nelerdir?” sorularını yöneltti. Temizlik, çöp toplama, parklar, fen işlerinin yaptığı yol bakım onarım çalışmalarının rutin olarak stratejik planda zaten yer alacağını belirten Başkan Selvitopu, Karabağlar'ı geliştirecek projeler olursa onları da stratejik plana koyacaklarını ifade etti. Selvitopu, “İlçe için önemli olan projelerinizi ve önerilerinizi değerlendireceğiz.” Açıklamasında bulundu.
 
Karabağlar’daki 57 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda muhtarlara 2014-2019 stratejik planlama çalışmalarıyla ilgili görüş ve öneriler soruldu. Muhtarlara bu konuyla ilgili anket de verildi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve Başkan yardımcılarının katıldığı toplantıda muhtarlar bu uygulamanın ilk kez yapıldığını ifade ederek, Başkan Selvitopu ve ekibine teşekkür ettiler.
 
STRATEJİK PLANI BİRLİKTE OLUŞTURACAĞIZ
 
Muhtarlara mahallelerinde ne görmek istediklerini soran Başkan Selvitopu ve ekibi muhtarların taleplerini not alarak stratejik planda uygulayacaklarını belirtti. Her bölgedeki sorunun tek tek önemli olduğunun altını çizen Başkan Selvitopu, “Örneğin mahallenize kültür merkezi mi, yoksa semt merkezi mi istiyorsunuz. Ya da temizlik işleri olarak çöp toplamada yeni teknolojileri mi uygulamamız gerekir. Bunların hepsini değerlendirmek zorundayız. Kendi mahallenizde öngördüğünüz, hayal ettiğiniz öneriler varsa bunları değerlendirmeye alacağız ve bu doğrultuda stratejik planı oluşturacağız.” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Üye OlÜye Girişi