Karabağlar da okullar dezenfekte ediliyor

 

03.11.2009
Yazı Boyutu:  

İzmir in yeni ilçelerinden Karabağlar da belediyenin domuz gribine karşı halkı bilinçlendirme ve okullarda hijyen sağlanmasına ilişkin kampanyası sürüyor.

İlçedeki 65 okula dezenfektan madde dağıtımına başlayan Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, “Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli” dedi.

Karabağlar Belediyesi 1000 litrelik konsantre yüzey ve dezenfektan maddelerinin okullarda dağıtımına başlandı. Karabağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen çalışma kapsamında öğrencilere de domuz gribi ve enfeksiyon hastalıklarından korunma yolları hakkında seminer düzenlendi, hijyenin önemini anlatan broşürler dağıttıldı. Limontepe’de Saadet Onat İlköğretim Okulu’nda, Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği’nin katkılarıyla yapılan bilgilendirme seminerini, SSK Tepecik Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği’nden Uzman Dr. Süheyla Serin Senger verdi. Senger, öğrencilerin özellikle domuz gribi aşısı ve bunun yan etkileriyle ilgili sorularını yanıtladı.

Karabağlar’da faaliyet gösteren BTA Sağlık Gereçleri firmasının kendilerine verdiği destek için teşekkür eden Kürüm, “ Çocuklarımızın zamanının büyük bir bölümü okulda geçiyor. Bu nedenle onların sağlığı toplum sağlığı açısından da çok önemli.
Bu noktada firmanın hastanelerin ameliyathanelerinin yüzey ve ortam temizliğinde kullanılan, 1000 litrenin üzerinde konsantre dezenfektan maddelerini belediyemize bağışlaması çok önemliydi. Bu ürünleri, biz de ilçemizde bulunan 65 okula dağıtarak, hijyen sağlanmasına katkıda bulunuyoruz. Ayrıca okullarımızın sabun, temizlik maddesi gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına da destek olacağız. ” dedi.


Üye OlÜye Girişi