Karatay'dan hamilelere günde 10 yumurta tavsiyesi

 

Canan Karatay’dan hamilelere ve emziren kadınlara yumurta tavsiyesi. “Hamile ve emziren kadınlar her gün 10 yumurta dahi yiyebilirler” sözü gündeme damgasını vurdu.

12.02.2017
Yazı Boyutu:  
Kalp ve iç hastalıkları uzmanı ünlü diyetisyen Prof.Dr. Canan Karatay, hamile bir kadının ayda 3 kilo alması gerektiğini savunarak bunun için de günde 3 yumurta yemesinin önemli olduğunu savundu.  Canan Karatay hamilelerin yanısıra emziren kadınlar için de önerisinin geçerli olduğunu söyledi.


Canan Karatay Fox TV'nin sabah programında canlı yayına katılarak  “Hamile ve emziren kadınlar her gün 10 yumurta dahi yiyebilirler, Kendilerine gelirler sinir sistemi de girişi toparlar kiloda verilir “dedi. Canan Karatay , 10 yumurtanın birden değil güne yayılarak yenilmesini de tavsiye etti. elbette tek seferde değil.

Sabah öğlen ve akşam öğünleri ne dağıtılarak yenmesi gerekiyor en önemlisi de yenilenen ve köy yumurtası olması gerektiğini belirten Canan Karatay yumurta ile ilgili önyargıları kırmıştır Şimdi de sayıyı artırdı Karatay Çinden örnek verdi .Hamilelere ve yeni annelere günde 10 yumurta yediriliyor dedi.

Ayrıca Karatay: Yiyebiliyorsanız ve mideniz kaldırıyorsa içine dağıtarak 10 yumurtayı bazı doktorlarımız yumurtayı yasaklar listesine alınca toplumda sinir hastalığı depresyon vakaları arttı dedi. Bebeğin beyin gelişimi için yumurta şart dedi Canan Karatay en doğal anıt köy yumurtasını işaret etti ve alerjisi olanların ise uzak durmasını söyledi.


Üye OlÜye Girişi