Kardashian'ın 'Ermeni Baklavası' paylaşımı kıyamet kopardı

 

Kourtney Kardashian, dün akşam sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle tepki çekti. 'Ermeni Baklavası' yazılı paylaşıma, Türkler'den sert yorumlar geldi.

13.01.2020
Yazı Boyutu:  
Ermeni bir babanın kızı olan Kourtney Kardashian, dün Instagram’ın hikaye bölümünden bir paylaşımda bulundu. Türkler, ‘El yapımı Ermeni baklavası’ yazan Kardashian’a olan tepkilerini ortaya koydu. ‘Baklava bizim kırmızı çizgimiz, ayağını denk al’ diyen de vardı, ‘Baklava bizimdir bizim kalacak’, ‘Baklava Türkler’indir haddini aşma’ yazan da…

Bu kadar tepkinin sebeplerinden biri, kardeşi Kim Kardashian’ın sözde Ermeni soykırımını savunması… 

Kasım ayında ABD Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak tanıyan tasarı hakkında ‘Zafer’ yorumu yapmış ve sosyal medya hesabından da skandal bir paylaşımda bulunmuştu. Hatta bu olayın üstüne Kim ve Kourtney Kardashian, Ermenistan’a gitmiş, burada çocuklarını vaftiz ettirmişti.ERMENİLERİN GİZLİ SİLAHI: KİM KARDASHİAN!

Amerikalı Senatör Jackie Speier, Ermenilerin gizli silahının Kim Kardashian olduğunu yazmıştı. Speier'ın iddiasına göre Temsilciler Meclisi’nde tasarının kabul edilmesi için büyük gayret gösteren Kardashian, Senatörler ile tek tek görüşmeler yapmış ve tasarının kabul edilmesini sağlamıştı.

Kim Kardashian’ın bu çalışmalarını ABD’li Senatör Jackie Speier; “Ermenistan’ın gizli silahı ne mi? Kim Kardashian” sözleriyle dile getirmişti. (KAZETE)


Üye OlÜye Girişi