Katil kocaya 'tahrik indirimi' talebi

 

Savcı, öldürülen kadının sözlerini tahrik saydı ve koca için ceza indirimi talep etti

05.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
Savcı kadının sözlerini tahrik saydı, katil zanlısı kocaya ceza indirimi istedi
 
 
Erzurum'da aralarında çıkan tartışmada eşi Mehmet Akpınar'a "Sen ga..tsın" dediği için öldürüldüğü iddia edilen Rabiye Akpınar'ın bu sözleri tahrik sayıldı.
 
Cumhuriyet savcısı hakaret içerikli bu sözleri haksız tahrik sayarak, tabancasıyla başına bitişik ateş ederek eşini öldüren Mehmet Akpınar'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmasını talep etti. 
 
Olay, geçen 4 Mart günü merkez Yakutiye ilçesinin Çağlayan Mahallesi'ndeki Çamlıbel Sokak'ta meydana geldi. 35 yıllık evli, 5'i kız, 9 çocukları bulunan Rabiye ve Mehmet Akpınar çifti arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma üzerine emekli bekçi Mehmet Akpınar (59) eşini tabanca ile ağır yaraladı. Ambulansla Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesine kaldırılan ve ameliyata alınan Rabiye Akpınar (60) yapılan tüm müdahelelere karşın kurtarılamadı. Gözaltına alınan Mehmet Akpınar tutuklanarak E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. 
 
Cumhuriyet Savcısı Adem Kartal tarafından "eşe karşı kasten öldürme" suçundan hazırlanan iddianame 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Daha önce de çift arasında sık sık tartışma yaşandığı anımsatılan iddianamede, cinayet olayından önce Mehmet Akpınar'ın eşe karşı kasten yaralama suçundan yargılandığına dikkat çekildi. (Hümeyra Pardeli / Erzurum / DHA)

Üye OlÜye Girişi