Kavala'nın eşi Ayşe Buğra'dan Erdoğan'a 'provokatör' yakıştırmasına yanıt: Esefle karşılıyorum

 

Prof.Dr. Ayşe Buğra Erdoğan'ın kendisine yönelik sözleriyle ilgili soruya "Açıklamalarını esefle karşılıyorum. Memleketim adına üzülüyorum" diye yanıtladı.

05.02.2021
Yazı Boyutu:  
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Melih Bulu'nun atanma şekline itiraz eden akademisyen ve öğrencilerin protestolarıyla ilgili yaptığı açıklamada Osman Kavala'nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra'yı hedef aldı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün (5 Şubat) cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada “Yani aynı zihniyet, biliyorsunuz şu Osman Kavala denilen, bu ülkede Soros’un adeta şubesi olan, temsilcisi olan kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi Üniversitesi’nde bu provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır. Şimdi biz ülkemizi, böyle nadide bir üniversitemizi yani bunları alın istediğiniz gibi karıştırın mı diyeceğiz? Buna bizim bir defa müsaade etmemiz mümkün değil” demişti.

T24’ün haberine göre, eşi Osman Kavala’nın bugün görülen duruşmasının ardından Prof. Dr. Ayşe Buğra, “Bu olan biteni bir hukuk süreci olarak yorumlamak imkânsız. 3,5 yıldır süren ve gittikçe ağırlaşan bir eziyet süreci. Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarını esefle karşılıyorum, memleketim adına üzülüyorum” diyerek Erdoğan’a tepki gösterdi.


Üye OlÜye Girişi