Kayıp kız ortaya çıktı: Ailemden şiddet gördüğüm için kaçtım

 

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, önceki gün sabaha karşı evi terkeden 17 yaşındaki Damla Horoz için ailesi kayıp başvurusunda bulunmuş, Twitter üzerinden #damlahorozbulunsun etiketiyle çağrılar yapılmıştı.

22.07.2020
Yazı Boyutu:  
Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, geçen pazartesi günü evinden ayrılan 17 yaşındaki Damla Horoz, sosyal medya üzerinden video paylaşarak, ailesinden şiddet gördüğü için kaçmak zorunda kaldığını söyledi.

Ailesinin kayıp başvurusu yaptığı Damla Horoz'un bulunması için polis ve jandarma ekipleri çalışma yaparken, sosyal medyada da genç kızın bulunması için etiket açılmıştı.

Damla Horozsosyal medyada paylaştığı video mesajında “Başkalarının yaydığı sahte şeylere inanmayın. Ben asla ailemle yaşamak istemiyorum. Bana çok kötü şeyler yaşattılar. Psikolojik baskı uyguladılar. Çok dayak yedim, jandarmaya gittim. Bu yüzden kendimi kaçmak zorunda hissettim ve kaçtım. Şimdi arkadaşımın evindeyim, güvendeyim. Lütfen sahte şeylere inanmayın” dedi.

Yapılan teknik takip sonucu Damla Horoz'un Bursa’ya gittiği belirlendi.  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kız arkadaşının yanında kalan  Damla Horoz'u kaldığı evden alarak emniyet müdürlüğüne getirdi.  (İHA)


Üye OlÜye Girişi