Kayseri'de Çocuk tacizcisine linç girişimi

 

Kayseri'nin Develi ilçesinde 6 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel İstismar ilçeyi ayağa kaldırdı. Kayseri Valisi, halka, cinsel istismarcıya en ağır cezanın verilmesi için elinden geleni yapacağını söyledi

02.07.2018
Yazı Boyutu:  
Kayseri Develi'de bir kişinin 5 yaşında erkek çocuğa nitelikli cinsel istismarda bulunduğu iddiası ilçeyi ayağa kaldırdı. Gözaltına alınan zanlıyı linç etmek isteyen vatandaşlar adliye önüne akın etti.

Kayseri'nin Develi ilçesindeki olay; Tren Mahallesi'nden polisi arayan bir kadının ihbarıyla ortaya çıktı. Kadın; 5 yaşındaki bir çocuğu apartman bodrumuna götürürken gördüğü Hüseyin D.'den şüphelenmişti. Durumu polise bildirdi. Ekipler zanlıyı çok geçmeden yakaladı.

 

Haber ilçede kısa süre içinde yayıldı. Vatandaşlar olaya tepki göstermek için; zanlının götürüldüğü adliye binası önünde toplandı. Zanlıyı linç etmek isteyen kalabalıkla güvenlik güçleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. 

Kayseri Valisi Hüseyin Kamçı vatandaşları sakinleştirmek için adliyeye gitti. Anonsla vatandaşları sağduyuya çağırdı. Zanlının hak ettiği şekilde cezalandırılacağının sözünü veren Kamçı, "Kayseri valisi olarak vatandaş gibi olayın takipçisi olacağımın sözünü veriyorum" dedi. Küçük çocuğa cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Hüseyin D. ifadesinin ardından hakim karşısına çıkarıldı. Tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Üye OlÜye Girişi