Kedileri için kardeşini ve yeğenini...

 

Dört kedisine sahip çıkmadıklarını söyledi, kardeşinden ve yeğeninden şikayetçi oldu

30.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde oturan Şükran Kılıç (56) polise gidip, emanet ettiği dört kedisine sahip çıkmadıklarını ileri sürdüğü kardeşi Şükriye Kılıç (53) ve yeğeni Caner Ekinciler’den şikâyetçi oldu.
 
 
Şükran Kılıç, bir süre önce tedavi için İstanbul’a gitti. Gitmeden önce de 4 kedisini, kız kardeşi Şükriye Kılıç ve yeğeni Caner Ekinciler’e emanet etti. Bir hafta sonra dönen Şükran Kılıç, kedilerini almak için kardeşinin evine gitti.
 
Kedileri çuvala koydu
Şükriye Kılıç, iddiaya göre, kedilerin kaçtığını söyledi. Sokakta kedilerini aramaya başlayan Şükran Kılıç, bir görgü tanığının ifadesine göre yeğeni Caner Ekinciler’in kedileri bir çuvala koyup uzak bir yere götürdüğünü öğrendi. Bunun üzerine Şükran Kılıç, polis merkezine giderek kardeşi ve yeğeninden şikâyetçi oldu.
 
Kılıç, “Nüfus kâğıtları da olan bakımını üstlendiğim 2 sokak, 2 de ev kedisiydi. 5-6 yıldır beraber yaşıyorduk. Devamlı evde olduklarından sokağa alışkın değillerdi. Dışarıda ne yerler, ne içerler, ne yaparlar? Nereye atıldı kedilerim, bilsek gidip bulup tekrar eve getireceğim. Kardeşimden ve oğlundan şikayetçim. Kardeşim izin vermeseydi oğlu kedileri çuvala koyup atamazdı” dedi.
 
Şükriye Kılıç ise, “Kediler kaçtı. Biz ne yapabiliriz?” dedi.
 
 

Üye OlÜye Girişi