'Kenevir cinayeti'nin altından yasak aşk çıktı

 

Reşat Kaçer’in, Akın Yılmaz’ı hem sevgilisiyle ilişki yaşadığı hem de arazisine hint keneviri ekmek istediği için öldürdüğü belirlendi

28.03.2019
Yazı Boyutu:  
İzmir'in Selçuk ilçesinde, Reşat Kaçer'in (71), Akın Yılmaz'ı (51) av tüfeğiyle öldürdüğü olayın perde arkasından gönül ilişkisi ve hint keneviri ekimi çıktı. Kaçer'in, gidecek yeri olmadığını söylediği için kendileriyle yaşamasına izin verdiği Yılmaz'ın, kaldıkları barakanın bulunduğu araziye hint keneviri ektiği, bu yüzden de birlikte gözaltına alındıkları ortaya çıktı. Yılmaz'ın, Kaçer'in sevgilisi Gülümser B. (48) ile de ilişki yaşadığı belirlendi.

YANINDA KALMAYA BAŞLADI

Olay, geçen Haziran ayında, Reşat Kaçer'in Barutçu Mahallesi'nde yaşadığı barakada meydana geldi. Yaklaşık 15 yıldır resmi nikahlı eşinden ayrı yaşayan ve Gülümser B. ile gönül ilişkisi bulunan Reşat Kaçer, hurdacılık yapan ve kalacak yeri olmadığını söyleyen Akın Yılmaz'a, kendilerinin yanında kalması için izin verdi.

BARAKAYA OPERASYON

Yılmaz, 2017 yılında bir süre Kaçer ve Gülümser B. çiftinin kaldığı barakanın arka tarafında bulunan müştemilatta yaşadı. Ancak iddiaya göre Akın Yılmaz, barakanın bulunduğu araziye uyuşturucu madde imal etmek için hint keneviri ekti. Barakaya operasyon düzenleyen polis ekipleri, Kaçer ve Yılmaz ile barakanın da bulunduğu arazinin sahibi Ç.K'yi gözaltına aldı. Kaçer ve Ç.K, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Akın Yılmaz ise uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklandı.

ARALARINDAKİ İLİŞKİYİ ÖĞRENDİ

Bir süre cezaevinde yatan Yılmaz, tahliye edilince soluğu tekrar Reşat Kaçer'in yanında aldı. Kaçer, bahçeye tekrar hint keneviri ekmek istediğini söyleyen Yılmaz'a karşı çıktı.

Bu yüzden sürekli tartışmaya başlayan ikilinin arası bozuldu. Ancak tartışma, Kaçer'in, Gülümser B'nin Akın Yılmaz'la ilişkiye başladığını öğrenmesiyle boyut değiştirdi.

'BEN DAHA GENCİM' DEMİŞ

Öfkelenen Kaçer, kendisini arayıp konuşmak istediğini söyleyen Akın Yılmaz'a barakaya gelmemesini, kızgın olduğunu söyledi.
Ancak Yılmaz dinlemedi ve barakaya geldi.

İddiaya göre Akın Yılmaz, "Gülümser tabii ki beni seçecek. Ben daha gencim, seni de bu evden atıp burada kendim kalacağım" dedi.
Bunun üzerine sinirlenen Reşat Kaçer, eline geçirdiği af tüfeğiyle Akın Yılmaz'a iki el ateş etti. Akın Yılmaz, olay yerinde hayatını kaybetti.Olayın ardından tutuklanan Reşat Kaçer hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

DAMADI KONUŞTU

Reşat Kaçer'in tanık olarak dinlenen damadı Erman D. ise kayınpederinin kendisine, Akın Yılmaz tarafından sürekli rahatsız edildiğini söylediğini belirterek, "Babam bana, Akın Yılmaz'ın onu barakadan çıkarıp kendisinin yerleşmek istediğini ve bu yüzden sürekli olarak tartıştığını söylemişti" dedi. Mahkeme heyeti, Reşat Kaçer'in tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi. (Yeni asır)

Üye OlÜye Girişi