KESK ten Torba Yasası nı protesto

 

KESK İzmir Şubeler Platformu üyesi bir grup, AK Parti İzmir İl Başkanlığı önünde TBMM de görülmekte olan Torba Yasa Tasarısı nı protesto etti

14.12.2010
Yazı Boyutu:  

KESK İzmir Şubeler Platformu üyeleri Torba Yasa Tasarısı nı protesto etmek Konak dan AKP İzmir İl binasına yürüdü. KESK üyeleri, protesto eyleminde   Sözleşmeli köle olmayacağız , Sermayeye değil, emekçiye bütçe şeklinde sloganlar  attılar. 

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ali Rıza Özer, TBMM de görüşülmekte olan ve kamuoyunda Torba Yasa Tasarısı olarak bilinen Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı nın, işçilerin ve kamu çalışanlarının çalışma koşullarını ve özlük haklarını daha da kötüleştireceğini iddia etti.
 
Özer, Torba Yasa Tasarısı nın amacının kamu emekçilerinin iş güvencesinin ellerinden alınmasının önünü açmak ve kamuda esnek çalışmayı yaygınlaştırmak olduğunu, değişikliğin özel sektörden yöneticilerin kamu kesiminde üst düzey bürokrat olarak atanabilmesine olanak sağlayacağını savundu.
 
Bu düzenleme ile AKP memuru yaratılmak istenmektedir diyen Özer, tasarının yasalaşması halinde çalışma sürelerinin keyfi olarak uzatılabileceğini, çalışanların görev yerlerine bağlı olmaksızın çalıştırılabileceklerini ileri sürdü.
 
Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan grup, daha sonra dağıldı.


Üye OlÜye Girişi