KESK'li kadınlar 8 Mart çalışmalarını başlattı

 

Mersin'de KESK Kadın Şubeler Platformu 8 Mart çalışmalarına başladı

23.02.2017
Yazı Boyutu:  
Mersin'de KESK Kadın Şubeler Platformu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çalışmalarına başladıklarını yaptığı açıklamayla duyurdu.
  
Kamu Emekçileri  Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Kadın Şubeler Platformu Mersin’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çalışmalarına başladı. Eğitim Sen Mersin Şube binasında yapılan açıklamaya, Eğitim Sen Genel Merkez Kadın Sekreteri Ebru Yiğit, SES Genel Merkez Kadın Sekreteri Belkıs Yurtsever ve KESK Kadın Şubeler Platformu Mersin sözcüsü Özge Goncü katıldı.

‘HAKSIZLIK ORTAMINDA REFERANDUMA SÜRÜKLENİYORUZ’

Özge Goncü tarafından yapılan açıklamada 8 Mart’ta kadınların daha iyi bir dünya hayalleri ile sokakta mücadelelerini duyruldu. Goncü açıklamasında, ‘Erkek egemen toplumun her halinde eşitsizliği yaşayan biz kadınlar sekiz aydır uygulamada olan OHAL sürecine hukuksuzluğa ve cinsiyetçiliğe kat be kat daha fazla maruz kaldık. Parlamentodan, akademiye, iş yerlerinden sokaklara kısılmak isteniyor, OHAL’in adı haksızlık artık, bu haksızlık ortamında bir de referanduma sürükleniyoruz’ dedi.

‘DİKTATÖRLÜK YASASINA ‘HAYIR’ DİYORUZ’

Kazanımlarının ve geleceklerinin tek kişi insafına bırakılmasına razı olamayacaklarını belirten Goncü, ‘Yüzyıllardır yürüttüğümüz eşitlik ve özgürlük mücadelesi gereği; Diktatörlük yasasına ‘Hayır’ diyoruz ve ‘Hayır’ örgütlüyoruz. Kadınız biz, yaşamın yaratıcısı, diğer yarısıyız. Mücadelemiz bizim olanı geri alma mücadelesidir. Tüm insanlık için baskının ve sömürünün olmadığı bir dünya düşlüyoruz.’ İfadelerini kullandı. (Mersin/EVRENSEL)

Üye OlÜye Girişi