Kılıçdaroğlu: Aileden sorumlu Bakan da birilerinin önüne yatmış vaziyette

 

CHP Lideri bugün grupta yaptığı konuşma sırasında sözü Ensar Vakfı yurtlarında yaşanan tecavüz olayına getirerek Bakan Ramazoğlu'nu duyarsızlıkla suçladı

05.04.2016
Yazı Boyutu:  
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin meclis Grubu toplantısında tonuştu. Konuşması sırasında Karaman'da Ensar Vakfı yurtlarında ve Kaimder'in evlerinde yaşanan 45 çocuğu ilgilendiren ancak 10 çocuğa tecavüz edildiği raporla belgelenen olaya değindi.

CHP lideri, Kılıçdaroğlu,  Aile  ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazoğlu'nun bir kez olmuş olayı büyütmenin ENSAR Vakfı'nı suçlamanın yanlış olduğunu söylemesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek şunları söyledi:

"Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aileden sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor. Bu yurtlara kim izin veriyor arkadaşlar... Biz izin vermedik diyorlar koro halinde. Siz izin vermediyseniz bunlar nasıl açılıyor?" dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun "Aileden sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor" ifadeleri AK Parti'den tepki çekti.Üye OlÜye Girişi