Kılıçdaroğlu: Genel Sekreter değişebilir

 

CHP Lideri, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı nın uyarısından sonra 3 Kasım da toplanacak PM toplantısında Genel Sekreter Önder Sav ı değiştirebileceğini söyledi

29.10.2010
Yazı Boyutu:  

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’ndan CHP’ye gelen uyarının ardından 29_poli_Genel_Sekreter_de__i__ebilir.jpggözler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı 3 Kasım’da Parti Meclisi’ne çevrildi. Bunun öncesinde 32. Gün programına konuşan Kemal Kılıçdaroğlu “Yola yeni bir Genel Sekreter’le devam edebiliriz” dedi. 

Kılıçdaroğlu’na yakın kaynaklar Genel Başkan’ın Önder Sav’a karşı “Disiplin” restini çekebileceği bilgisini veriyor. Genel Sekreter Önder Sav’ın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’ndan ikinci kez belge saklamasının parti disiplini açısından sorun yaratması üzerine Sav’ın disipline sevk etme ihtimaliyle “zarafetle çekilmeye” ikna edilmesi bekleniyor.

3 Kasım’da toplanacak olan Parti Meclisinde Kurultay kararı alınma ihtimalini düşük bulan CHP’li kaynaklar “Ama Kemal Bey kendisi isterse Kurultay kararı alabilir” dedi

ÖRGÜT ATAMALARI GEÇERSİZ Mİ?
CHP Kulislerinde yanıtı aranan bir diğer soru da mevcut MYK’nın ve aldığı kararların “yok hükmünde olup olmadığı”. Atilla Kart gibi hukukçu milletvekilleri bu soruna özellikle dikkat çekiyor.

Gazeteport.com’un ulaştığı bazı kaynaklar “İstanbul, Adana ve Hatay gibi İl Örgütleri’nde yapılan görevden almalar ve atamalar yok hükmünde sayılır. Bu durumda bu Örgütlerin aldığı kararlar ne olacak?” dedi.


Üye OlÜye Girişi