Kılıçdaroğlu: İzmir'e kadın başkan istiyor

 

Selvi Kılıçdaroğlu'ndan Anneler günü mesajı

10.05.2013
Yazı Boyutu:  

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun 3 gün sürecek İzmir ziyareti başladı. Körfez turu yapan Selvi Kılıçdaroğlu, İzmir'de bir kadın belediye başkanı olmasını çok istediğini ve gerekli olduğunu söyledi
 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP İzmir İl Kadın Kolları'nın davetlisi olarak İzmir'e geldi. Selvi Kılıçdaroğlu'nun üç günlük ziyaretine Buca Gölet'te Kınıklar, Doğancılar, Belenbaşı köyünden kadınlarla kahvaltı yaparak başladı. Kahvaltıya CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, İl Başkanı Ali Engin, PM Üyesi Berrin Gürçay Dilekçi, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı ile eşi Oya Tatı ve CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül de katıldı. Kahvaltıda partili kadınlarla tek tek konuşarak tanışan Sevim Kılıçdaroğlu'na kadınlardan da büyük bir ilgi vardı.
 
 
 
KADIN BAŞKAN GEREK
 
Kahvaltının ardından CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku ile birlikte Körfez turuna katılmak için Konak'a geçen Kılıçdaroğlu'nu Konak Vapur İskelesi'nin önünde Gaziemir İlçe Teşkilatı karşılayarak, bir tiyatro oyunu sergiledi. Dramatik bir dille hükümetin eleştirildiği gösterinin ardından Kemalpaşa, Bergama, Kiraz, Kınık ve Beydağ ilçeleri kadın kolları teşkilatlarıyla birlikte Bergama Vapuru ile Körfez turu yapan Kılıçdaroğlu vapurda gazetecilerin sorularını yanıtladı. İzmirli kadınların direniş ruhunu çok beğendiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, İzmirli kadınlar çok gazetecilerden gelen bir soru üzerine İzmir'de bir kadın belediye başkanı olmasını çok istediğini ve gerekli olduğunu belirtti. Körfez gezisinin ardından CHP İzmir İl Teşkilatı Binası'na geçen Kılıçdaroğlu burada Mavi Kapak Toplama Kampanyası'nda en çok mavi kapak toplayan ilçe teşkilatlarına ödüllerini verdi. 
 
MAVİ KAPAK ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
 
Ödül töreninden önce konuşan CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku CHP'nin engellilerin yanında olmaya devam edeceğini belirterek, "Engellilerin ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Mavi kapak projesi ile engellilerimize engel durumuna göre sandalyelerini hediye ettik. Dün engelli gençlerimiz için düzenlediğimiz asker eğlencesinde gençlerimize kınalarını yaktık. Bugün mavi kapak ödül töreninde bir aradayız. Yarın da Bodrum'dan gelecek engelli çocuklarımızla fayton turu yapacağız. Engellilerimizin ve ailelerinin her zaman yanında olacağız" dedi. Ödül töreninde 327 kilo kapak toplayarak birinciliği kazanan Karabağlar CHP İlçe Kadın Kolları adına Kadınşah Bursa ödülünü Selvi Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı. 

Üye OlÜye Girişi