Kılıçdaroğlu ve Demirtaş'dan Barış Mitingi'ne destek

 

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla 10 ekim'de Ankara'da yapılacak Emek, Barış, Demokrasi Mitingi'ne CHP ve HDP liderleri destek sözü verdi

4.10.2015
Yazı Boyutu:  
KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel Sekreter Arzu Çerkezoğlu, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ve Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, önceki gün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile  bir gün önce de HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüşerek, 10 Ekim'de Ankara'da yapılacak “Emek, Barış, Demokrasi Mitingi”ne davet ettiler. CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmeye TBMM CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel de katıldı. 

Konfederasyon temsilcileri, ziyarette bir an önce barış için adım atılması gerektiği ifade ederek 10 Ekim’de Ankara’da yapacakları “Emek, Barış, Demokrasi Mitingi” için destek istediler. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da toplumsal barışa acil ihtiyaç olduğunu, CHP olarak mitinge destek vereceklerini ve her türlü katkıyı sunacaklarını söyledi. 

Üye OlÜye Girişi