Kılıçdaroğlu'na mermi attı

 

Şehit cenazesinde sürekli bağırarak Kılıçdaroğlu’nu protesto etmeye çalışan şahıs, mermiyi attıktan sonra polis tarafından gözaltına alındı

08.06.2016
Yazı Boyutu:  
İstanbul’daki terör saldırısında şehit olan polislerin cenazesinde, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sadece protesto edilmekle kalmadı; Başbakan ve Bakanların hemen arkasında cenaze namazı kılan şahıs, namaz sonrasında Kılıçdaroğlu’nun yanına kadar gelerek, önüne eliyle bir mermi attı.
 

CHP’lilerin daha cenazenin başından itibaren uyarılarına rağmen, sürekli bağırarak Kılıçdaroğlu’nu protesto etmeye çalışan şahsın, mermiyi attıktan sonra ise polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Kılıçdaroğlu ile birlikte şehitlerin cenaze törenine katılan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “uyarılarımıza rağmen, o şahsı almadılar. Sayın Genel Başkanımızın yanına kadar gelip, o mermiyi atabildi. O merminin hesabı sorulacak” dedi.
 


“ORGANİZE BİR İŞ…”
 
Tekin  yaptığı açıklamada, daha cenazeye gitmeden önce bu tip provokasyonların olabileceğine ilişkin duyumlar aldıklarını ve bunu emniyetle paylaştıklarını anlatarak, “Bu iş son derece planlı, organize bir iş. Daha biz gitmeden Kılıçdaroğlu’nun çelengini kaldırmışlar. Ne garip birşeyse, iki bin tane polisin olduğu yerde, Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın, Bakanların çelengleri duruyor, ana muhalefet liderinin çelengini kaldırmaya kalkıyorlar” dedi.
 
“EMNİYET BİZE CENAZEYE KATILMAYIN DEDİ”
 
Cenaze öncesinde İstanbul İl Emniyet Müdürü ile bizzat görüştüğünü de anlatan Tekin, emniyetin kendilerine “provokasyon olacak. Cenazelere katılmayın” mesajının verildiğini söyledi. “Ancak Sayın Genel Başkan gideceğim dedi ve gitti” diyen Tekin, mermi olayını şöyle anlattı;
 
“Cenaze namazında saf tutulduğunda, AKP yöneticilerinin, bakanların hemen arka sırasında olan bir şahıs, tek bir kişi, ki kendisi şehit ailesi filan değil, “ne yüzle geldiniz” diye bize iki üç kez bağırdı. Biz emniyete, “susturun bu şahsı” dedik. Emniyet Müdürü yanımıza kadar geldi. “Gereğini yapacağım” dedi. Ancak yine de şahsa müdahale edilmedi. Büyük ihtimalle bakanların tanıdıklarından biri olduğu için müdahale edilmedi. Cenaze bittikten sonra ise bu şahıs, yanımıza kadar gelerek, elindeki mermiyi Genel Başkanımızın önüne attı. Mermi şu anda polislerde. Emniyet Müdürü de bize, “şahsı gözaltına aldım” dedi. O şahsın fotoğrafları bizde mevcut. Durumu araştıracağız.”
 
“HESABI SORULMAZSA, HÜKÜMET BEDELİNİ AĞIR ÖDER”
 
Tekin, o merminin Kılıçdaroğlu’na değil, “Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a, Bakanlar ve en önemlisi de şehitlere polislere atıldığını” vurgulayarak, “Bu provokasyon üçüncü kezdir yaşanıyor. En kutsal mekanlarda, cenaze sırasında yaşanıyor. Hani bunlar camilere, kutsal mekanlara, şehitlere, cenazelere saygılıydılar? Bu provokasyonun hesabı sorulmazsa, bu hükümet bunun bedelini ağır öder” diye konuştu.
 
“EĞER ONLAR ÖNLEM ALMAZSA, CHP ÖRGÜTÜ ALIR…”
 
Tekin sözlerini şöyle tamamladı “Eğer ana muhalefet liderine karşı bu hükümet, bu emniyet gerekli önlemleri alamayacaksa, CHP örgütü arslanlar gibi önlemlerini alır. Bundan sonra cenazelere örgütümüzle gideriz.”
 
Kılınan cenaze namazının ardından cenazeler “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları altında defnedilmek üzere şehitliğe doğru yola çıkarıldı.
 
Öte yandan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu dün katıldığı CNNTürk’teki Tarafsız Bölge programı öncesinde Başkent Ankara’daki caddelere asılan bir afiş de dikkat çekti. Türkiye Gaziler Derneği isimli bir örgüt tarafından hazırlandığı anlaşılan ve üzerinde “PKK ve DKHPC sevicileri lanetliyoruz” yazılı afiş Başkent’in birçok bölgesindeki ana caddelere asıldı.
 
Bir basın toplantısı düzenleyen CHP Lideri özetle şöyle konuştu:
 
”Polis bizim polisimiz şehit bizim şehidimiz. Bu toprakların değeri ona önem vermek vicdan borcumuzdur. Terörü elbette lanetleyeceğiz. Önce uyardılar cenaze törenine katılmayın diye. Olaylar çıkar sizi taşlayabilirler yumurta atabilirler. Eğer bir şehit varsa onun cenaze törenine katılmak benim namus borcumdur. Yumurta atılacak taş atılacak birisi niye buraya geldiniz diye bağıracak ben ona pabuç bırakacağım bırakmam. Cemaate saygılarımı sunmak istiyorum ama aralarına katılan 5-6 kişi provokaskon yapıyor. Cemaati tahrik etmeye çalışıyor. Camide caminin avlusunda siyaset yapılmaz. Namaz sonrası bağıran bir kişi eski cumhurbaşkanımızın başbakanın içişleri bakanının benim de önümden geçerek bir kurşunu bana atmıştır. Kurşun bu. Eğilip yerden almak istedik koruma arkadaşlar parmak izi nedeniyle kağıda sarıp aldılar. Biraz sonra polise tutanakla teslim edeceğiz. Bir kişi başbakanın önünden geçecek benim önümden geçerken bu kurşunu atacak beni ölümle tehdit edecek sözde onun feriştahı gelse inandığım yoldan beni döndüremez. İnsanım için öleceksem canımız fedadır. Beni üzen nokta bütün bu olayların emniyetin gözü önünde hatta bir anlamda onun koordinasyonunda gerçekleşmiş olmasıdır. Bize şunu söylüyorlar ‘Kendi önleminizi kendiniz alın.’ Göreceksiniz Bundan sonra kendi önlemimizi kendimiz alacağız. Bakalım kim nasıl müdahale ediyor. Bu ülke sahipsiz bir ülke değildir. Bizim kanımızı dökerek rejimi değiştireceklerini sanıyorlar. Bir kişi ölürüz bin kişi geliriz.”
 

Yorumlar

sala gitsin

08.06.2016
bu ne ya gözünüzün önünde ila savaş ila kan dökülecek diyen AKP ve onun picleri ama ha bire CHP ye protesto bilmem ne yapıliyor körsünüz kör kalacaksınız!!

Üye OlÜye Girişi