Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, organize suç örgütü lideri Alattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandığını açıkladı.

3.02.2021
Yazı Boyutu:  
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri nedeniyle, Kılıçdaroğlu’nun avukatları tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında ifadesi alınan organize suç örgütü lideri Alattin Çakıcı hakkında iddianame hazırlandı.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada, “Nihayet! Genel Başkanımıza yönelik Hakaret ve Tehditlerinden ötürü, Alaattin Çakıcı hakkında iddianame düzenlendi! Önceden de söylediğimiz gibi mutlaka ceza almasını sağlayacağız!” ifadelerini kullandı.

İddianamede Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’nu ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ ettiği belirtildi.

Nihayet! Genel Başkanımıza yönelik Hakaret ve Tehditlerinden ötürü, Alaattin Çakıcı hakkında iddianame düzenlendi! Önceden de söylediğimiz gibi mutlaka ceza almasını sağlayacağız!
Tartışma nasıl başladı?

Geçtiğimiz Kasım ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında, yargıdaki reform tartışmalarına değinerek hükümete, "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?" diye sordu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Çakıcı, Kılıçdaroğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "Saray'ın bekçisi" ifadesini kullanmasına tepki göstererek, "Akıllı ol" dedi ve CHP liderini tehdit etti.Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı'nın tehdit ve hakaret içerikli mektubuyla ilgili olarak, "Erdoğan'ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor, Bahçeli'yi eleştiriyorum yeraltı dünyasının lideri cevap veriyor" dedi.

CHP liderinin avukatı Celal Çelik ise Twitter'da yaptığı açıklamada, "Seviyesizliğin hesabını soracağız" diyerek hakaret ve tehdit suçlarından suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. (Foto: Kazete-Arşiv/ twitter)
Üye OlÜye Girişi