'Kıyma yemiş kedi gibiyiz'

 

Tamer Karadağlı, sanat camiasında AKP'den korkunun çok fazla olduğunu söyledi

19.01.2015
Yazı Boyutu:  
 
Sanat camiasında hükümetten korkunun çok fazla olduğunu söyleyen oyuncu Tamer Karadağlı, "Hepimiz içeri alınırız diye Erdoğan'dan korkuyoruz. Herkes kıyma yemiş kedi gibi" dedi.
 
Oyuncu Tamer Karadağlı, AK Parti iktidarı ile sanatta Özgürlük olmadığını belirterek, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'dan korkuyoruz. Ben de dahil hepimiz bu korkuları yaşıyoruz" diye konuştu.
 
 
 
Millet Gazetesi'ne konuşan, Karadağloı, "Herkes 'aman ters gitmeyelim, yanlış algılanmayalım' derdinde  olduğunu belirterek "Kaç kişi tanıyorum yıllar önce farklı, şimdi farklı olan. Korkulan şey ekmeğinden olma korkusu; aman yanlış bir şey söylemiş olurum içeri alınırım " dedi
 
Ünlü oyuncunun açıklamalarından satır başları şöyle:
 
-Sanatçılar kendilerini rahatça ifade edebiliyorlar mı, korkmadan çekinmeden konuşabiliyorlar mı? Elbette hayır. Her dönem hükümete yakın ünlü sanatçılar vardı. Ama son zamanlarda o daha da yoğun olarak gözlemlenmeye başladı.
 
"HERKES KIYMA YEMİŞ KEDİ GİBİ"
 
- "Genel bir korku var herkesin üzerinde 'Aman şimdi ters gitmeyelim iş bulamayız, kanallara baskı olur, rol bulamam, aç kalırım" diye korkuyor insanlar. Maalesef bu böyle bir dönem. Bu sadece sanatçılar için değil, iş adamları için de böyle. Herkes kıyma yemiş kedi gibi.
 
"SAYIN ERDOĞAN'DAN KORKUYORUZ"
 
- Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'dan korkuyoruz. Ben de dahil hepimiz bu korkuları yaşıyoruz. Herkes 'aman ters gitmeyelim, yanlış algılanmayalım' derdinde. Kaç kişi tanıyorum yıllar önce farklı, şimdi farklı olan. Korkulan şey ekmeğinden olma korkusu; aman yanlış bir şey söylemiş olurum içeri alınırım.
 
GEZİ'DEN SONRA PROGRAMIM BİTTİ
 
- Gezi olaylarına gittikten kısa bir süre sonra yarışma programım bitti. Ve nedense ikisi aynı döneme denk geldi. Sizce ben daha farklı ne düşünebilirim? Ben de açıkçası bu olayların hepsini onlara yordum ve buna inandım. İşte bunlar bizi korkutuyor. Ayrıca korkuyoruz diye farklı da algılanıyoruz. "Niye korkuyorsunuz acaba, demek ki korkacak bir şeyiniz var" gibi etiketler yapıştırılıyor. Ama ne yazık ki öyle değil, Türkiye 'de bir korku silsilesi var. (haberler.com)
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi