Kız öğrencilere  'döviz' cezası

 

Ege üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencilerine mezuniyet töreninde taşıdıkları döviz nedeniyle soruşturma açıldı

30.09.2017
Yazı Boyutu:  

Ege üniversitesi Sosyoloji bölümünün 2017 mezunu kız öğrencilere,  mezuniyet töreninde açtıkları “Barış, Adalet, Özgür Akademi, Özerk Üniversite, Hocama Dokunma, Nuriye ve Semih Ölmesin, Pride” yazılı dövizler nedeniyle soruşturma açıldı.

Son yıllarda öğrencilerine açtığı yüzlerce soruşturma ve disiplin cezaları ile gündemde olan Ege Üniversitesi yönetimi yine cezalarla gündemde. Üniversite’nin Sosyoloji Bölümü mezuniyet töreninde “Barış, Adalet, Özgür Akademi, Özerk Üniversite, Hocama Dokunma, Nuriye ve Semih Ölmesin, Pride” yazılı dövizler açan çoğunluğu kız öğrencilere soruşturma açıldı. Okul yönetimi tarafından soruşturma açılarak örgencilere hızla disiplin cezaları verildi. Kınama cezası alan öğrencilerin, daha önce herhangi bir cezaları olmadığı için bu cezaları uyarı cezasına çevrildi.

Mezuniyet töreninde döviz taşıyan öğrencilerden bölüm birincisine de, konuşmasında ihraç edilen hocasından bahsettiği gerekçesi ile disiplin cezasına çarptırıldı. Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğrencilerin sık sık cezalandırılması ile gündeme gelirken, sosyoloji okumaları ve tartışmaları yapılan kulüpler kapatılmış ve Yard. Doç.Dr. Lülüfer Körükmez da KHK ile ihraç edilmişti. (Gülsen Candemir)

 


Üye OlÜye Girişi