Kocaoğlu töreni terkedince, Başbakan tiye aldı: Vitesler attı

 

İZBAN'ın Selçuk hattı açılış töreninde Recep tayyip Erdoğan sloganlarının atılması üzerine kürsüyü terkeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu Başbakan Yıldırım "Şekeri çıktı, vites attı" diye 'tiye aldı!'

08.09.2017
Yazı Boyutu:  
İzmir’de toplu taşıma sistemi İZBAN’ın Selçuk hattının açılış töreninde Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu; konuşması sırasında aleyhine ve ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atılması  üzerine AKP'lilere sitem ederek töreni terk etti. 

Kocaoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım, “Recep Tayyip Erdoğan sevgisine hala tahammül edemeyenler var. Aziz Başkan’ın şekeri var. Birden şekeri çıktı vitesler attı” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD ortaklığında hayata geçirilen toplu taşıma sistemi İZBAN’ın Selçuk hattının açılış töreninde Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun konuşma yaptığı sırada aleyhine ve ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atıldı.

‘Bu proje İzmir Büyükşehir Belediyesi’nindir’

Sloganlar üzerine bir süre susan Kocaoğlu ardından şöyle konuştu:

Değerli arkadaşlar, dinlerseniz sözümü kısa kesip ineceğim. Bu projenin fikir babası da, uygulayıcısı da Sayın Başbakanımız burada, bu projenin anası da babası da İzmir Büyükşehir Belediyesidir. Bunu böyle bilin, Sayın Başbakan’a sorun. Ayıptır, ayıptır, bu yaptığınız 40’ı geçti.Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyım. Ben sizlerin oylarıyla, yüzde 56 oy almış belediye başkanınızım. Siz nezaket kuralları içinde beni dinlemek zorundasınız. Bu proje Sayın Başbakanımız kadar benim projemdir. Buna göre davranılması ve adam gibi durulması gerekmektedir. Adam gibi durmaya çağırıyorum, adam gibi durun, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Yıldırım: Başkan’ın şekeri var, şekeri çıktı vitesler attı

Bunun üzerine Kocaoğlu’nun ardından konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Başkan niye sinirlendi anladınız mı? Demek ki Recep Tayyip Erdoğan sevgisine hala tahammül edemeyenler var. Aziz Başkan’ın şekeri var. Birden şekeri çıktı vitesler attı. Ama öfke onun olsun, sevgi bizim olsun” dedi.

Törenin ardından Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Aziz Kocaoğlu, kürsüde yuhalamalarla ve hakaretlerle karşılaştığını söyledi.
(Gazete Karınca)

Üye OlÜye Girişi