Kocasını korumak isteyen kadının kendisi öldü

 

İstanbul Beykoz'da çıkan tartışmada eşini korumak için komşusunun doğrulttuğu silahın önüne geçen kadın yaşamını yitirdi. Tartışmanın nedeninin 'sarkıntılık' olduğu iddia edildi.

18.05.2020
Yazı Boyutu:  
Beykoz Çamlıbahçe Mahallesi'ndeki Tahmaz Sokak'ta oturan G.K. ile eşi Y.K, aralarında husumet olduğu öne sürülen komşuları Ş.U. ile görüşmek için evine gitti.

Devlet Ajansı AA'nın haberine göre görüşme sırasında çıkan tartışmada Ş.U. yanında bulunan tüfeği eline aldı. Eşini korumak için silahın önüne geçen G.K, Ş.U. tarafından açılan ateşle yaşamını yitirdi.

Olayın ardından kaçan Ş.U'nun yakalanması için emniyet güçlerince çalışma başlatıldı.

Kadının cenazesi, savcının olay yerindeki incelemesinin ardından Beykoz Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

SARKINTILIK İDDİASI

Ancak haberle ilgili ajanslarda farklı ayrıntılar geldi. İHA soruşturmanın gizli olarak yürütüleceğini belirtti. İHA'ya göre olay yerinin yeşillik alan ve karanlık olması nedeniyle Olay Yeri İnceleme ekipleri çalışmalarına gün aydınlanınca devam edecek.

Olay yerinde ve çevresinde polis ekiplerinin gece boyunca nöbet tuttuğu, görgü tanıklarının ifadesi alınmak üzere Beykoz Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü bildirildi.

İHA'nın iddiasına göre Y.K. ile eşi G.K.'ya sarkıntılık yaptığı belirtilen madde bağımlısı Ş.U. arasında tartışma çıktı. İki tarafında silahlı olduğu sözlü tartışmanın silahlı kavgaya döndüğü ifade edildi. (SPUTNİKTR)

 

Üye OlÜye Girişi