Kolunu kaybetme tehlikesi olan genç kadının bebeği alındı

 

2 aylık hamile Ayşe Kocaoğlu'nun bebeği kürtajla alındı.

26.02.2015
Yazı Boyutu:  

 

Ayrılmak istediği sevgilisi tarafından vurulan ve kürtaja izin verilmediği için kolunu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan iki aylık hamile Ayşe Kocaoğlu'nun bebeği kürtajla alındı.
 
Muğla Fethiye’de birlikte yaşadığı ve ayrılmak istediği sevgilisi Gökhan A., Kocaoğlu'nun evini basıp onu da annesini de vurmuştu. Annesi yaşamını yitirirken, 24 yaşındaki Ayşe de kolundan yaralanmıştı. Hamile olduğu için enfeksiyon tedavisi göremeyen genç kadın, "Zaten iki tane çocuğum var, kolumu kaybedersem onlara bakamam" demişti.
 
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören genç kadına, 'baba izni olmadığı gerekçesiyle kürtaj yapılmamıştı. Bebeğini aldırmak isteyen genç kadının durumunun duyulması üzerine Sağlık Bakanlığı dün öğleden sonra kürtaj kararının alındığını açıklamıştı. Genç kadının kolunun kesilmesi tehlikesi bulunmadığı da belirtilmişti.
 
DHA'dan Tufan Hamarat'ın haberine göre, bugün öğle saatlerinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’ne alınan Kocaoğlu'na kürtaj işlemi uygulandı. Kocaoğlu’na Sosyal Hizmetmetler İl Müdürlüğü’nün görevlendirdiği bir görevlinin refakat ettiği belirtildi.
 
 

Üye OlÜye Girişi