Komünist Başkan: Hediye çiçek yerine sokak hayvanları için katkı yapın

 

Ovacık Belediye Başkanlığı döneminde 'Komünist Başkan' olarak tanınan TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu Tunceli (Dersim) Belediye Başkanlığı mazbatasını aldı.

05.04.2019
Yazı Boyutu:  
 Yerel seçimlerde Dersim Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını alarak göreve başladı. ‘Güvenlik’ gerekçesiyle dün verilmeyen mazbatalar bugün sahiplerine teslim edildi.

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) adayı Tunceli (Dersim) Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, bugün mazbatasını aldı. Belediye meclisine seçilenler de adliyeye giderek mazbatalarını teslim aldı. Maçoğlu bugün saat 13:00’de belediye önünde düzenlenecek törenle belediyeyi kayyımdan devralacak."KAPILARI AÇIK OLAN BİR BELEDİYE"

Bugün belediyeye giderek devir teslimi de gerçekleştireceklerini belirten Maçoğlu, “Bu süreç içinde Dersim halkının, muhtemelen pazartesinden itibaren, belediyede yoğun bir karşılama yapacağımızı söylemek istiyorum. Bütün dostlarımızı, bütün arkadaşlarımızı, hiç kimseyi ayırt etmeden, herkesin çok rahat gelebileceği bir belediye ve kapıları açık olan belediye olacağını bugün de söylemek istiyorum.” dedi.

Sokak hayvanları için destek isteyen Maçoğlu, “Muhtemeldir, bir önceki dönemin Ovacık Belediyesi tecrübesiyle birçok dostumuz bize hediye ya da çiçek getirmeye çalışacak ama biz sokaktaki hayvanların genel durumunu göz önünde bulundurarak onların bundan sonra daha iyi, daha rahat bir yaşamı olması adına dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan hediye ve çiçek yerine, açacağımız bir hesaba verecekleri destekle sokaktaki hayvanların sorunlarına bir nebzede katkı olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu. (Sol Haber)Yorumlar

Demirtaş

07.04.2019
Her biji başkan

Üye OlÜye Girişi