Konak Kadın Meclisi’nden Rusça eğitimi

 

Konak Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği Rusça kurslar büyük ilgi görüyor

30.01.2010
Yazı Boyutu:  

Kemeraltı Arap Fırını Sokağı’ndaki Ayla Ökmen Kadın Danışma Merkezi’nde başlayan  kurslara her yaş grubundan kadınlar katılıyor. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, kurslarda sadece dil eğitimi verilmediğini, aynı zamanda katılımcıların Rus kültürü hakkında da bilgi sahibi olduklarını söyledi.

Kursların açılmasıyla birlikte talep patlaması yaşandığını dile getiren Başkan Tartan,” Belediyemizin Yunanca, İngilizce ve Çince kurslarına da yoğun ilgi oldu. Kültür merkezlerinde açılan kurslara katılanlar, kursların sonunda sertifika sahibi de oluyorlar. Kurslara daha çok kadınlar ilgi gösteriyor. Kadınların yaşamın her alanında aktif bir rol üstlenmesini sağlıyoruz. Özgüveni artırıcı ve onları ön plana çıkartacak etkinliklere ağırlık veriyoruz “ dedi.

Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Latife Şencan da, kadınlardan gelen yoğun talep üzerine Rusça kursu açtıklarını belirtti. “Rusça kurslarına katılmak için erkeklerden de talep geldi. Ancak biz, farklı konularda eğitimler vererek, farkındalık yaratarak ve alternatif kurslar açarak kadınlara öncelik veriyoruz ” dedi.

Gönüllü  öğretmen Ayten Şenol da yaş ortalaması 50’nin üzerinde olan kadınların Rusça öğrenme azmi karşısında şaşırdığını ve kendisini motive ettiğini belirtti. Şenol, derslerin çok keyifli geçtiğini kursiyerlerin dil öğrenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Üye OlÜye Girişi