Konak'ta kadının emeği kazanca dönüşüyor

 

Konak Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 11 semt merkezinde üretilen el işi ürünlerin satışını gerçekleştirmek için çalışma başlattı

8.05.2014
Yazı Boyutu:  
 
Konak Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 11 semt merkezinde üretilen el işi ürünlerin satışını gerçekleştirmek için çalışma başlattı
 
 
Konak İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği altında yürütülecek proje sayesinde 47 ayrı branşta kursun verildiği semt merkezlerinde eğitim gören kursiyerler emeklerini kazanca dönüştürebilecek.
 
Konak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasin Öztürk'ün  kendisini tebrik ziyareti sırasında, gazetecilerin sorularını yanıtayan Konak Belediye Başkanı Sema  Pekdaş, takı tasarımından pastacılığa kadar 47 ayrı branşta kursun verildiği semt merkezlerinden en çok kadınların faydalandığına dikkat çekti. Pekdaş, verilen eğitimler sayesinde kadınların hem üretime katıldığını, hem de sosyalleştiğini söyledi. Belediye olarak geçici değil, kalıcı çözümler üretmeyi amaçladıklarını vurgulayan Pekdaş, Konak Belediyesi olarak kadın istihdamının artırılması için yeni mekanizmalar kuracaklarını dile getirdi. Pekdaş, bu amaçla ilk adımı atarak semt merkezlerinde üretilen el işi ürünlerin satışını yapmak için çalışma başlattıklarını söyledi.
 
DEVAMLI ÜRETİM
 
Konak’ta emeği kazanca dönüştürmeyi amaçladıklarını belirten Pekdaş, çalışmaları Halk Eğitim ile işbirliği içinde yapacaklarını dile getirdi. Hazırlanacak yeni düzenlemeyle hem semt merkezlerindeki üretimin artacağını hem de kursiyerlere gelir sağlanacağını belirten Pekdaş şöyle konuştu:
 
“Semt merkezlerinin yılsonu sergileri dışında sadece sene sonuna yönelik değil, satış devamlılığı sağlayacak ve zamanı efektif kullanacak bir çözüm gerekli. Bu, kurvaziyer turizmden de yararlanarak liman bölgesine kurulacak stantlarla mümkün olabilir. Biz bu konu üzerindeki çalışmalarımıza devam ediyor.”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Üye OlÜye Girişi