Konak'ta yapılaşma kadınlara teslim

 

İzmir Konak ilçenin kadın başkanı kaadro harekatı başlattı

19.04.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
İzmir Konak ilçesinin ilk kadın Belediye Başkanı Sema Pekdaş, koltuğa oturduktan sonra ilk operasyonu yaptı. Pekdaş, dört müdürü görevden alırken yerlerine yeni isimleri atadı.
 
Pekdaş’ın görevden aldığı müdürlerin  eski Başkan Hakan Tartan'a yakın isimler olması dikkati çekerken, kentin yeniden yapılanmasını ise iki kadın yöneticiye emanet etti
 
 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın belediye kadrosunda ilk neşteri İmar- yapı denetim ve Zabita müdürlüklerinde vurması bu birimlerde ortaya atılan rüşvet ve yolsuzluk iddialarının da önüne kesmeyi amaçladığı öğrenildi.
 
Ege Sonsöz 'den Fatih Yapar'ın haberine göre, başkanlık koltuğuna oturur oturmaz yeni sistem kurma çalışmalarına başlayan Pekdaş, teknik görevlerde olan müdürlerin bir bölümünü görevden aldı. Pekdaş’ın rüzgarından ilk olarak dört müdürlük nasibini aldı.
 
KARDEŞ SELVİTOPU
 
Pekdaş, ilk olarak belediyede Ruhsat ve Denetim Müdürü Mustafa Kıraytun’un görevine son verdi. Konak’ta eski Başkan Hakan Tartan döneminin yıldızı parlayan isimleri arasında yer alan Kıraytun’un yerine Kemal Selvitopu getirildi. Belediyede uzun yıllardır aynı birimde çalışan Selvitopu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun da kardeşi…
 
Başkan Pekdaş, belediyenin önemli birimlerinden biri olan Zabıta’ya da operasyon yaptı. Zabıta Müdürü Şakir Kumaş görevinden alınırken yerine aynı müdürlükte uzun yıllar çalışan Zabıta Amiri Engin Çetin geldi. Çetin, Konak’ta eski Zabıta Müdürü Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Duman döneminde de aktif görev almıştı.
 
ERDOĞMUŞ DA GİTTİ
 
Belediyedeki operasyon teknik birimler arasında en ön sıralarda yer alan İmar Müdürlüğü’ne de yansıdı. İmar Müdürü Hulusi Erdoğmuş’un görevine son verilirken yerine Selin Yiğitoğlu geldi. Başkan Pekdaş, Yapı Kontrol Müdürü Halil Aktaş’ı da görevinden alırken onun yerine de Tülay Maral’ı görevlendirdi. Pekdaş’ın başta başkan yardımcıları olmak üzere geriye kalan diğer müdürlüklerde de değişime gitmesi bekleniyor.
 
 
Öte yandan belediyenin uzun yıllardır Basın Danışmanı Işık Teoman'ın görev yeri değiştirildi. Teoman'ın yerine Gazeteci Fırat Soylu getirildi. Işık Teoman'ın Konak Belediyesi Yayın Kurulu Daire Başkanlığı görevi devam ediyor.
 
 
 

Üye OlÜye Girişi