Konya Valisi, 'Öğretmenler Günü'nde öğretmeni azarladı!

 

Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde bacak bacak üstüne atan öğretmeni "öğretmen gibi oturda bir görelim" diye azarladı.

24.11.2019
Yazı Boyutu:  
Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla katıldığı etkinlikte bacak bacak üstüne atan bir öğretmeni "“Sen öğretmen misin birader? Öğretmen gibi otur da bir görelim. Böyle güzel duygularla geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz. Ayağını dikip de valinin karşısında oturmak değil" diyerek azarladı.


Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongrede Toprak, bacak bacak üstüne atan bir öğretmene “Sen öğretmen misin birader?” diyerek şunları söyledi:

"Öğretmen gibi otur da bir görelim. Allah Allah… Böyle güzel duygularla geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz. Ayağını dikip de valinin karşısında oturmak değil. Allah’ım ya Rabbim ya… Bu kadar eğitim ordusunu geliyorsun burada rencide ediyorsun, beni değil, arkadaşlarını rencide ediyorsun. Biz hala ilkokul öğretmenimizin bize söylediği hareketle hayatımızı devam ettiriyoruz ve öyle öğretmenler görmek istiyoruz." (Birgün)


Üye OlÜye Girişi