Köpek bakan yaşlı kadına saldırı

 

İzmir’de kör ve sakat bir köpeğin bakımını yapan yaşlı bir kadın, din görevlisi ve eşinin saldırısına uğradı.

31.01.2017
Yazı Boyutu:  

Torbalı ilçesinde oturan 74 yaşındaki Fatma Özkan, evinin bulunduğu sitenin bahçesinde kör ve sakat bir köpeğin bakımını üstlendi.

Çevredeki sokak hayvanlarıyla da ilgilenen Özkan’ın önünü İzmir müftülüğünde din görevlisi olarak çalışan M.Ö. ve eşi D.Ö. kesti. “Bu köpeğe bakmayacaksın” diyen M.Ö.’nün, Özkan’a vurduğu ve elindeki pazar arabasını yere çarptığı belirtilirken, sitede bulunan kedi barınaklarını da dağıttığı kaydedildi.

Yaşlı kadına saldırı güvenlik kameralarına da yansıdı.

Ege Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Funda Bayriersoy,  ‘kadına şiddet ve saldırı’ suçlamasıyla M.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘Müftülüğe soruşturma açılması gerekiyor’

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) yönetim kurulu üyesi Fevziye Özkan ise şunları söyledi: “Özkan’a şiddet uygulayan kişinin müftülükte çalıştığını öğrendik. Müftülüğe soruşturma açılması konusunda dilekçelerimizi yolladık. Hayvan korumacıları bu duruma tahammül edemezdi. Ülkemizde hayvanlara karşı artan şiddetin zamanla insanlara kadar geleceği düşüncesiyle müftülüğe gönderilen dilekçelere geniş katılım oldu. O kişinin ceza alması gerekir. Bu sahış 3-5 TL idari para cezasıyla kurtulmamalı. Hayvanlara zülüm edenlerin mutlaka hapis cezası alması gerekir. 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun TCK kapsamına alınmasını istiyoruz.”


Üye OlÜye Girişi