Köpek sahipleneceklere bakım önerileri

 

Eğer bir köpek sahibi olacaksanız, evinizde ona sağlayacağınız imkanları gözden geçirin

14.02.2017
Yazı Boyutu:  
Eğer bir köpek sahibi olacaksanız, köpeğinizin ırkını seçerken evinizde ona sağlayacağınız imkanları gözden geçirmeli, şartlarınıza uygun olacak şekilde tercihinizi yapmalısınız. Köpeğinizin beslenme düzenini hem yaşına hem de ırkına bağlı kalarak belirlemeniz gerekecektir. Köpeğinizi hem kuru köpek maması hem de yaş köpek maması çeşitleri ile besleyebilirsiniz. Kuru mama çeşitleri arasındaküçük ve orta ırk yaşlı köpek maması, yavru köpek maması, yetişkin köpek maması, Golden Retriever köpek maması, Cocker özel ırk maması, hassas derili köpekler için mamalar, düşük kalorili diyet köpek mamaları bulunmaktadır. Daha az karbonhidrat içeren tahılsız köpek mamaları tercih ettiğinizde, hem köpeğinizin daha enerjik olmasını sağlar hem de ağız sağlığını korursunuz. Tahılsız köpek mamaları ile köpeğinizin tüy yapısını ve tüy dökümünü de kontrol altına alabilmeniz söz konusu. Hem eklem hem de sindirim sistemi gelişimi açısından, yetişkin köpeğinize mama alırken glucosamine, chondritin, l-carnitin gibi ek takviyelerin olmasına da özen göstermelisiniz.
Köpeğinizin diğer ihtiyaçları arasında yer alan mama kabı, köpek yatağı, tasma, kıyafet, oyuncak ve seyahat ürünleri yer almaktadır. Köpeğinizin hem güvenli hem de rahat uyumasını sağlayacak yatağı seçerken onun boyutlarını dikkate almalısınız.
 
Köpek sahiplenecek kişiler seyahat ederken köpeklerini de yanında götürecek ise, seyahat ürünlerini seyahat şekillerine bağlı kalarak belirlemelidir. Seyahat çantaları kafes şeklinde olabildiği gibi el çantası veya tekerlekli taşıma çantası şeklinde de olabiliyor. Eğer küçük bir köpeğiniz varsa onlar için üretilmiş ana kucağı şeklindeki taşıma araçlarından da temin edebilirsiniz.
 
Köpeğiniz tuvalet ihtiyacını dışarıya çıkarak giderebilecektir. Bu ihtiyacı için dışarı çıkarken onu kontrol edebilmeniz adına bir köpek tasması almalısınız. Köpek tasmaları boyun ve göğüs köpek tasmaları olarak farklı çeşitlerde satışa sunuluyor. Köpeğinize bir isimlik takmanız da gerekir. Bu sayede kaybolmaması için önlem de almış olursunuz.
 
Köpeğinizin bakımı kadar sağlığına da önem vermelisiniz. Gerektiğinde danışacağınız, aşılarını takip edeceğiniz bir veteriner belirlemeyi de ihmal etmeyin.
 
Her ırk için hazırlanmış yavru, yetişkin, yaşlı kuru ve yaş köpek maması çeşitlerini ve ihtiyacınız olacak tüm malzemeleri http://www.petza.com.tr adresinde keyifle inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Petza’da, zengin bir köpek koleksiyonu bulunuyor. Petza ile alışverişlerinizde ödemelerinizi kredi kartınız ile yapabilir, dilerseniz kapıda nakit ve kredi kartıyla ödeme seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

(Advertising)Üye OlÜye Girişi