Koronavirüs'ten ölenlerin sayısı 8'e çıkan İran ile Türkiye sınırı kapatıldı

 

Bu sabah 5.9'luk depremle sarsılan İran'da koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 8'e yükseldi. Türkiye önlem olarak İran ile arasındaki sınır kapısını kapattı.

23.02.2020
Yazı Boyutu:  
İran’da koronavirüsü (Kovid-19) bulaşan kişi sayısı 43’e ölü sayısı da 8’e yükseldi.

İran devlet televizyonuna konuşan Cihanpur, ülkede 15 kişi de daha koronavirüs tespit edildiğini, vaka sayısının 43’e, ölü sayısının da 8’e yükseldiğini ifade etti.

Cihanpur, yeni koronavirüs vakasının tespit edildiği 15 kişiden 7’sinin Kum, 4’ünün Tahran, 2’sinin Gilan, 1’nin Merkezi ve 1’nin de Mazenderan eyaletinde olduğunu söyledi. SAĞLIK BAKANI KOCA; İRAN İLE SINIR KAPISINI KAPATTIK

Îran'da görülen koronavirüs vakalarının ardından Türkiye ile İran arasındaki sınır kapısı kapatıldı. Sağlık Bakanı Fahretti Koca, "Dün ve önceki gün, 8 İran vatandaşının hastalık bulgularının olması nedeniyle ülkemize girişlerine izin verilmedi" dedi

İran’da görülen koronavirüs vakalarının ardından Türkiye İran ile olan sınır kapısını geçici olarak kapattığını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Komşumuzla sınırlarımızı geçici olarak kapatma kararı aldık” dedi.

“İran’dan Türkiye’ye gelişler durduruldu, Türkiye’den İran’a gidişler ise devam ediyor” ifadelerini kullanan Koca, “Dün ve önceki gün, 8 İran vatandaşının hastalık bulgularının olması nedeniyle ülkemize girişlerine izin verilmedi” dedi.


Koca: "Tüm uluslararası uçuşlar (İran'dan gelişler) saat 20.00 itibarıyla tek taraflı ve geçici olarak durduruldu."


IĞDIR VALİLİĞİ'NDEN KORONOVİRÜSÜ AÇIKLAMASI

Iğdır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ise, “İran’da görülen Koronavirüsü vakalarına karşı ilimiz sınır ili olması sebebiyle her türlü emniyet ve sağlık tedbirleri ilk andan itibaren alınmıştır.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinden İran’a açılan Gürbulak Gümrük Kapısı’nda da çalışanlar, gümrük işlerinde plastik eldiven, maske ve dezenfektan kullanmaya başlamıştı. (Kazete)

Üye OlÜye Girişi