Kredi kartıyla konut satışı

 

Kredi kartıyla satış yapılan Konut Fuarı kapılarını açtı

23.10.2010
Yazı Boyutu:  

JNR Fuarcılık tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen A Plus Gayrimenkul Fuarı, dün Fulya Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

 80 lüks projenin konut alıcı ve yatırımcılarıyla buluştuğu fuar, kredi kartıyla konut satışının yapılmasıyla dikkat çekerken, Teknik Yapı Samandıra’daki yeni projesi Evora’yı, Ofton İnşaat da Elysium Residence Taksim projesini ilk kez görücüye çıkardı. Fuar merkezini inşa eden Aşçıoğlu ise Ali Sami Yen projesinin konseptini belirlemek için fuarda konut alıcılarının nabzını tuttu.

Zeynep Özal’ın organizasyon desteği verdiği JNR Fuarcılık tarafından bu yıl 3’üncü kez düzenlenen A Plus Gayrimenkul ve Finans Hizmetleri Fuarı, Aşçıoğlu İnşaat’ın hayata geçirdiği Fulya Fuar ve Kongre Merkezi’nde dün kapılarını açtı.

24 Ekim akşamına kadar sürecek olan fuarda aralarında Ağaoğlu, Önay Grup, Teknik Yapı, Canan Yapı, Dap Yapı, Ofton İnşaat, Doğa Gayrimenkul, Fiyapı’nın da bulunduğu 26 firma, lüks 80 projesini sergileme fırsatı yakaladı.

Amerika, İngiltere ve Dubai’den yatırımcı firmaların da ziyaret etmesi beklenen fuarın lüks konut alıcıları için getirdiği en büyük yenilikse, kredi kartıyla satışların ilk kez gerçekleştiriliyor olması... Bu kapsamda alıcılar, kredi kartı limitlerinin yettiği ölçüde tutarı diledikleri gibi kredilendirilebiliyor. Firmalara yeni projelerini tanıtma imkanı da veren fuarda Teknik Yapı da Samandıra’da yeni başladığı Evora projesini tanıttı. Şirket, yeni projesinin yüzde 25’ini, yani ilk 100 dairesini fuara özel fiyatlarla satışa çıkarırken, fuar ziyaretçilerine 777 TL’den başlayan daire peşinatlarını hem kredi kartıyla ödeyebilme imkanı hem de yüzde 5 oranında indirim sağlayacak.

SABAH 8.00 DE İLK SATIŞ YAPILDI

Samandıra’da 20 dönüm arazide Fenerbahçe Samandıra tesislerinin hemen yanında ve E-6 otoyolunun kenarında yükselecek olan Evora, 432 daireden oluşuyor. Son 3 yıldan beri arazileri satın alarak proje geliştirdiklerini, bu yıl satışına başladıkları 5. proje olacak Evora’nın da bunlardan biri olduğunu söyleyen Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, “Fuarın bu ilk gününde ilk müşterimiz sabah 8’de geldi, genç bir çifte satışı gerçekleştirdik. Bu projeden 90 milyon TL satış hasılatı bekliyoruz” dedi.

Yaklaşık 30 ayda tamamlanarak daire sahiplerine teslim edilmesi planlanan Evora projesinin 4 bloktan oluştuğunu söyleyen Durbakayım, “Stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 4 seçeneğin sunulduğu projede 35-46 metrekarelik stüdyolar, 54- 60 metrekarelik 1+1’ler, 92-95 m? 2+1’ler, 120-147 metrekarelik 3+1’ler yer alıyor. Projede stüdyo daireler 77 bin 700 TL, 1+1 tipi daireler 120 bin 200 TL, 2+1 tipi daireler 193 bin 900 TL ve 3+1 tipi daireler 244 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Yüzde 1 peşinat ve 120 ay vade seçeneği sunulan Evora’da, değişen peşinat tutarına göre 48 aya kadar sıfır faiz seçeneği de mevcut. Kira öder gibi taksit ödemek isteyenler ise 120 aya kadar değişen seçeneklerde, belirleyecekleri peşinata göre 505 TL’den başlayan taksit avantajlarını tercih edebiliyor. Durbakayım, yılda 1.500 konut ürettiklerini, gelecek yıllarda bu kapasiteyi artıracaklarını sözlerine ekledi.

İSTANBUL DA 3,5 MİLYON KONUTUN YARISI YENİLENECEK

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ olarak bundan sonra ana eksenlerinin kentsel dönüşüm olacağını belirterek, “Devlet ve millet, halk beraber olursa bu iş meyvesini verir” dedi. İstanbul’un Esenler İlçesi Oruç Reis Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi protokolünün imza töreninde konuşan Bayraktar, kentsel dönüşüm, gecekondu dönüşümü ve deprem dönüşümünün artık Türkiye’nin olmazsa olmazı olduğunu söyledi. Bayraktar, “Bu kez dalga dalga İstanbul’daki 3.5 milyon konutun yarısını yenileyeceğiz” dedi.

Bayraktar, “Esenler yoğun bir nüfusun ikamet ettiği bir ilçe. Deprem riski bakımından birinci derecede değil ama yapıların salaş olması bakımından birinci derecede riskli bir bölge. Yani binaları salaş yapı ve depreme dayanıksız olması bakımından sinyal veren bir ilçemiz” diye konuştu.

İstanbul’da birtakım adımlar attıklarını, şu anda 14 bölgede kentsel dönüşüm faaliyetlerinin sürdüğünü, bir kısmının tamamlandığını bildiren Bayraktar, İstanbul’da yaklaşık 6 bin 500 gecekonduyu tasfiye ettiklerini söyledi. Bayraktar, “TOKİ’nin 8 yılda yaptığı kentsel dönüşümlere bir bakalım. 177 yerde kentsel dönüşüm yaptık. Yaklaşık 500 bine yakın konut inşa ettik” dedi.

ZORLU İLE YOLLARINI AYIRDI

Aşçıoğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Ali Sami Yen Stadı arazisinde geliştirecekleri projede ortaklık görüşmelerini yürüttükleri Zorlu Grubu’yla yollarını son anda ayırdıklarını açıkladı.

 Herşeyin kesinleştiği bir anda bu kararı aldıklarını belirten Aşçıoğlu, “Son anda ticari anlayışlarımızın farklı olduğunu gördük” dedi. Torunlar Grubu’yla ortaklık görüşmesi yaptıklarını ancak anlaşmaya varmadıklarını kaydeden Aşçıoğlu, kısa bir süre önce önde gelen iki yerli inşaat şirketiyle kesin olarak anlaştıklarını açıkladı. Gizlilik anlaşması olduğu için isim vermekten kaçınan Aşçıoğlu, “İki şirketin sahibi de iyi arkadaşım. Birlikte 3 ortak, 300 milyon dolar yatırımla İstanbul’a Las Vegas kokan bir projeye başlayacağız” dedi.

Projelerinde rezidans konseptini belirlemek adına 3’üncü A Plus Konut Fuarı’nda nabız yokladığını söyleyen Aşçıoğlu, “Girişte alıcıların hangi tip daireleri tercih ettiğini araştıran bir form sunuyoruz. Kendi araştırmamız ise 1+1 ve 2+1’lerin ağırlıkla tercih edildiği yönündeydi” diye konuştu.

Projede bir ticari bloğu otel ya da ofis yapabileceklerini söyleyen Aşçıoğlu, “Rezidans bloklarından birini de bir şirket ‘Versace markalı rezidans yapalım’ diye teklif getirdi, görüşüyoruz. Ayrıca çeşitli markalarla tesis adı kullanımı için anlaşabiliriz” dedi.

750 KİŞİDEN TALEP VAR

Projede 750 rezidansa şimdiden talep geldiğini söyleyen Yaşar Aşçıoğlu, “Bir de kaparo bırakmak istiyorlar, ancak TOKİ şartı gereğince kabul etmiyoruz. En son ABD’li bir dostum, 3 milyon dolar kaparo bırakmak istedi. Satışlar başladığında 1 ayda tamamını satarız” diye konuştu. Projenin adının Selenium markasını taşıyacağını belirten Aşçıoğlu, şöyle devam etti:

“Fiyatta da kesinlikle uçmayacağım. Çadır bölümünü verirlerse iyi olur, vermezlerse de çok önemli değil. Likör arazisinde yürütmeyi durdurma kararı devam ediyor, oradan da sonuç bekliyoruz. 250 milyon dolar yatırımla Likör arazisini de Ali Sami Yen projesine uyumlu hale getirip Selenium of İstanbul adını vermeyi planlıyoruz.”

TAKSİM PROJESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Taksim’de Rixos Elysium Suites projesine imza atan Ofton İnşaat, bu projeye 200 metre mesafede planladığı Elysium Residence Taksim projesini ilk kez A plus Gayrimenkul Fuarı’nda maketiyle sergiledi.

Böylece Taksim’deki ikinci lüks konut projesine imza atan şirket, bu projede de Rixos Elysium Suites projesiyle getirdiği “dubleks 1+1” konseptini sürdürüyor. 91 daireden oluşan proje, 54-95 metrekarelik 1+1, 72-156 metrekarelik 1+1 dubleks ve 171-193 metrekarelik 2+1 dublekslerden oluşuyor.

Projede fiyatlar ise 195 bin ile 565 bin dolar arasında değişiyor. Önümüzdeki hafta satışlarının başlaması planlanan projeye, tanıtımı yapılmamasına rağmen şimdiden 120 kişi isim yazdırmış. Hafriyat aşamasında olan projenin 18 ayda teslim edilmesi planlanıyor.


Üye OlÜye Girişi