Küçük Pamir'den kötü haber

 

Yan villanın havuzunu kontrol eden dalgıçlar küçük çocuğun cesediyle karşılaştı

5.04.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
Küçük Pamir yan villanın havuzunda ölü olarak bulundu.
 
 
Her şey dün sabah 09:00 sıralarında başladı. 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik, ailesi uyandığında evde yoktu. Jandarma, itfaiye ve AKUT ekipleri seferber oldu, Pamir'in önce evin sonra bahçenin kapısından çıkıp kaybolduğu ihtimali üzerine aramalar başlatıldı. Küçük çocuğun kaybolduğu haberi kısa sürede sosyal medyada duyuldu, İstanbul ayağa kalktı. Gece boyu devam eden çalışmalar sabah kahvaltısı için verilen molanın ardından yeniden başladı. Saat 14:40'ta kötü haber geldi. Küçük Pamir yan villanın havuzunda ölü olarak bulundu.
 
14:53
Vali Hüseyin Avni Mutlu, Twitter'dan acı haberi ''Sevgili Pamir'i maalesef bir evin havuzunda ölü olarak bulduk.Acılı ailesine başsağlığı diliyorum.Allah hiçbir aileye evlat acısı yaşatmasın'' diye yazarak duyurdu.
 
14:40
Dün sabahtan beri aranan Pamir'den kötü haber saat 14.40 sıralarında geldi. Yan villanın havuzunu kontrol eden dalgıçlar küçük çocuğun cesediyle karşılaştı. Kötü haber Pamir'in ailesi kadar çalışmalara katılanları da yasa boğdu.  Küçük çocuğun cesedi havuzdan çıkarılarak bekleyen ambulansa konuldu.
 
13:57
 
VALİ TWEET ATTI
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter'dan Pamir'i arama çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.
 
Vali'nin açıklaması şöyle:
''Küçük Pamir'i şu ana kadar 6 km çaplı bir alanda adım adım uzman ekiplerimizle aradık.Kayıp çocuğumuza ulaşamadık,buluncaya kadar arayacağız''
 
13:15
 
"ARAMA SAHASI GENİŞLETİLİYOR"
AKUT Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Basın Sözcüsü Şevket Kerecteci Pamir'i arama çalışmalarının 27 saati aşkın bir süredir devam ettiğini söyledi. Gece saatlerinde köpeklerle arama yapıldığını kaydeden Keresteci, asker, Sivil Savunma ve sivil toplum kuruluşlarından binin üzerinde kişinin, arama kurtarma çalışmalarına devam ettiğini aktardı. Aramaların ilk aşamasında 4 ila 5 kilometrelik alanın tarandığını belirten Keresteci, "Arama sahası genişletilecek ve çocuğu bulana kadar arayacağız" dedi. Keresteci, ilerleyen saatlerde güzel haber vermeyi umduklarını dile getirdi.
 
12:28
 
Kayıp Aileler Derneği Genel Başkanı Mustafa Çetin, tüm kayıpların Pamir kadar değerli olduğunu belirterek, kaybolan çocuklar için yeni bir başlangıç yapılması gerektiğini kaydetti. Şu anda Türkiye'de 10 bin kişinin kayıp olduğunu dile getiren Çetin, bunlardan 3 bin kişinin çocuk olduğunu kaydetti. 81 ilde 400 kişilik ekiple kayıpları aradıklarını belirten Mustafa Çetin “Kayıplarla ilgili projeler yaptık tek tek hayata geçiriyoruz. Ülkemizde yüzlerce kayıp Pamir var. Herkesin bu konuda duyarlı olması gerekiyor" dedi.
 
12:00
Arama ve kurtama ekipleri her taşın altına bakıyor. Mahallede ve ağaçlık alanda çalışmalar devam ediyor. Sosyal medyada Pamir için mesaj yağıyor. (HÜRRİYET)
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi