Kültürpark İzmirlilerin buluşma noktası olacak

 

Kültürpark gençlerin, çocukların, kültür sanatın ve sporun merkezi olacak

28.03.2015
Yazı Boyutu:  
 
İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun 50. toplantısının açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Fuar İzmir’den sonra herkes Kültürpark’ın ne olacağını merak ediyor. Bu konuda Prof. Dr. İlhan Tekeli’nin başkanlığında çalışıyoruz. Kültürpark’ı gençlerin, çocukların, kültür sanatın ve sporun merkezi yapmak istiyoruz” dedi.
 
 
Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Fuar İzmir’in açılışına katılan kurul üyelerine teşekkür ederek, “İzmir’de hem sanayiyi hem ticareti hem hizmet sektörünü, tarımı aynı zamanda hizmet sektörünün turizmini de geliştirecek, Türkiye’nin en nitelikli ve en büyük fuar alanını hizmete aldık. Hemen bir hafta sonra da, 8 Nisan’da Boat Show Tekne ve Denizcilik Fuarı ile devam ediyoruz. Tabii yoğun bir çalışma temposuna girdik. Böyle büyük bir kompleksi verimli çalıştırarak kente maksimum fayda sağlamak zorunda olduğumuz biliyoduz. Bu konuda tüm İzmirli hemşehrilerimiz ve sektör temsilcilerinden de destek bekliyoruz” dedi.
 
İZMİRLİLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK
Fuar İzmir’in hizmete alınmasıyla birlikte ‘Kültürpark ne olacak’ konusunun herkesin gündeminde olduğunu söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, bu konudaki son gelişmeleri de kurul üyeleri ile paylaştı: “Kültürpark ile ilgili Prof. Dr. İlhan Tekeli’nin başkanlığında çalışıyoruz. Zaten biliyorsunuz, 90’lı yollarda Mimar Şükrü Kocagöz tarafından yapılmış bir yarışma projesi var. Onunla da görüşüyoruz. Hazırlık Kurulu’nun önerileri doğrultusunda Şükrü Kocagöz ile anlaştık. Bir çok proje üzerinde çalışıyoruz. Son şeklini verdiğimiz zaman odalarımızla, üniversitelerimizle ve İzmir Ekonomik Kalkınma Kurulu ile tartışacağız. Kültürpark’ı gençlerin, çocukların, kültür sanatın ve sporun merkezi yapmak istiyoruz. Ve tekrar İzmirlilerin buluşma noktası olabileceği konusunda bir hedefimiz var.”
 
 

Üye OlÜye Girişi