Kumpas Şehidi Yarbay Ali Tatar'ın eşi İBB şirketinde 'istihdam yöneticisi' oldu

 

FETÖ’nün Ergenekon kumpasına isyan ederek yaşamına son veren Deniz Yarbay Ali Tatar’ın eşi jeofizik münhendisi Nilüfer Tatar İBB'de istihdamdan sorumlu ofis yöneticisi olarak göreve başladı.

17.07.2020
Yazı Boyutu:  
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bölgesel İstihdam Ofisleri’nden Sancaktepe Ofisi’nde ‘Ofis Yöneticisi’ olarak işe  başlayan Nilüfer Tatar, hayalinin insanlara dokunabilmek olduğunu söyledi.
 
İş arayan yurttaşları özel sektör iş fırsatlarıyla buluşturan İBB Bölgesel İstihdam Ofisi’nde çalışmak üzere İSPER şirketinde işe başı yapan Nilüfer Tatar Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın sorularını  yanıtlayarak  “Şu andaki hayalim, içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte ülkemizin ilk sıradaki sorunu haline gelen işsizlik sorununa çözüm üretmek adına destek vermek. Bu noktada İBB’nin başlatmış olduğu istihdam projesinde yer alarak hayat mücadelesi veren insanlarımıza dokunmak ve farkındalık yaratmak...” dedi.

‘KAMUYA UZAK DEĞİLİM’

Jeofizik mühendisi Nilüfer Tatar özel sektörde uzun yıllar ‘Bölge Satış Müdürü’, ‘Bölge Satış Sorumlusu’ gibi görevlerde çalıştı. Tatar şimdi Sancaktepe ve çevre ilçelerinde iş arayan yurttaş ile istihdam ihtiyacı olan kurumlara sorumlu olduğu ekibiyle beraber danışmanlık yapacak. 24 yıllık özel sektör deneyimim sonrasında kamu sektörüne geçişte henüz yolun başında  olduğunu ancak bir subay eşi olarak kamuya da çok da uzak olmadığını ifade eden Tatar, eşi Ali'yi kaybettiğinde kızsının 10 yaşında olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

"Kızımla yalnız kalmıştık ve İstanbul’da hayatımıza devam etmek istiyorduk. Tarifsiz, zor ve yıpratıcı günlerimizde Gökçen’in geleceği için, ona örnek olmak benim için çok önemliydi. Bir rol model olarak sadece ben vardım karşısında. Ben iyiysem o da iyiydi ve mutluydu. Bana bu noktada güç veren, iş hayatım ve sahip olduğum sorumluluklara dört elle sarılmaktı. Geçen zaman ne kadar doğru kararlar aldığımı bizlere gösterdi”. 

Bugüne kadar edindiği deneyimlerin asla mücadeleden vazgeçmemeyi öğrettiğini belirten Tatar yeni işindeki hedeflerini şöyle anlattı: 

“Hayatın her noktasında çocuklarımız, gençlerimiz ve güzel yarınlarımız için mücadeleye devam edeceğim. Şu andaki hayalim, içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte ülkemizin ilk sıradaki sorunu haline gelen işsizlik sorununa çözüm üretmek adına destek vermek. Bu noktada İBB’nin başlatmış olduğu istihdam projesinde yer alarak hayat mücadelesi veren insanlarımıza dokunmak ve farkındalık yaratmak... Bu mücadelede yanımda olan Sayın Canan Kaftancıoğlu’na ve Sayın Ekrem İmamoğlu’na çok teşekkür ediyorum.”

ALİ TATAR KİMDİR?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapan biri emekli, iki amirale yönelik suikast iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkartılan Deniz Yarbay Ali Tatar, Beylerbeyi'nde kaldığı askeri lojmanda tabancayla 2009 yılında intihar etmişti. 

Peki Yarbay Ali Tatar kimdir?

Ali Tatar 1967 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk, orta ve liseyi Ankara Keçiören'de okuyan Ali Tatar, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu. Ali Tatar, burada master yaptı. Ali Tatar, 1989 da açılan sınavı kazanarak eğitim uzmanı olarak teğmen rütbesiyle Deniz Kuvvetlerine katıldı.

Deniz Kuvvetleri bünyesindeki astsubay hazırlama okulu Ali Tatar'ın ilk görev yeri oldu. Tayin olduğu Karamürsel Egitim Komutanlığında eğitim plan program şube müdürlüğü yaptı. Ali Tatar, Deniz lisesi ve Deniz Harp Okulu Öğretim Başkanlığı bünyesinde kısım amirliği ile şube müdürlüğü yaptı.

Son görev yeri olan Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığında, Okullar Eğitim Yönetim Şube başkanlığı yapmaktaydı. Görevleri devam ederken karşın yüksek lisans ve doktora yaptı. Ali Tatar, görev yaptığı birliklerde birçok başarı belgesi ve takdirname ile ödüllendirilmiştir.

5 Aralık 2009’da “Amirallere Suikast” soruşturması kapsamında tutuklanan ve 10 gün sonra tahliye edilen Yarbay Ali Tatar hakkında 3 gün sonra tekrar tutuklama kararı çıkarıldı. Tekrar cezaevine girmek istemeyen Tatar, bir veda mektubu bırakarak 2009 yılında intihar etti. 


Üye OlÜye Girişi