Kur'an kursu hocasına cinsel istismardan 35 yıl hapis

 

Ağrı'daki İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda 9 yaşındaki U.P. adlı öğrenciye tecavüz eden Kuran hocası Yusuf Kaya’nın cezası belli oldu.

09.05.2019
Yazı Boyutu:  
Ağrı 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, Kaya’ya kendini savunamayacak çocuğa karşı cinsel istismar suçundan 30 ve hürriyeti tahdit suçundan 5 yıl, yaralama suçundan da 5 ay olmak üzere toplamda 35 yıl 5 ay hapis cezası verdi. 

Kur'an kursundaki tacizi ortala çıkaran Hürriyet Muhabiri İsmail Saymaz, saldırgan Kuran Hocası Yusuf  Kaya'nın hapis cezası almasını twitter  hesabından paylaştı:

  Retweetledi

Üç yıldır takip ettiğim bir haber nihayet kamu vicdanını tatmin edecek bir kararla bitti. Ağrı’da, yetim kaldığı için yatılı Kuran kursuna verilen çocuğa tecavüz eden görevliye 35 yıl 5 ay hapis cezası verildiDaha önce gerçek yaşının tespiti için hastaneye sevk edilen Kaya’nın 20 Haziran 1999 günü doğduğu, 11 Temmuz 2000’de nüfusa kaydedildiği, olay tarihinde 19 yaşının içinde olduğu belirlenmişti. U.P. ifadesinde, Kaya’nın 2016’da kendisine tecavüz ettiğini ve dövmesinden çok korktuğu için sesini çıkarmadığını belirterek “Herkes yüzümdeki morlukları sordu. ‘Düştüm’ dedim. Yusuf tehdit ettiği için söyleyemedim” demişti. U.P.’nin avukatı Mehmet Mağal ise karar hakkında, “Adalet yerini buldu. Hakimler sanığa gereken cezaları verdi” dedi.

Üye OlÜye Girişi