'Laik devlet kadına bakamıyor'

 

Cübbeli Ahmet Hoca da Erdoğan gibi düşünüyor: Erkek, kadın gibi değildir

01.12.2014
Yazı Boyutu:  

 

Halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen İsmail Ağa Cemaatinin önde gelen isimlerinden Vaiz ve Hafız Ahmet Mahmut Ünlü, kamuoyunda büyük yankı uyandıran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "kadın erkek eşitliği fıtrata terstir" sözlerini değerlendirdi.
 
 
 Cnn Türk' Televizyonu'nda 5 N 1 K programının yapımcısı Kenan Taş'ın sorularını  yanıtlayan Cübbeli Ahmet Hoca, "Kadın erkek eşitliği konusunda ne düşünüyorsunuz" sorusuna şu karşılığı verdi:
 
 "Ben birşey düşünemem Mevla ne derse odur. Erkek kadın gibi değildir. Kur'anda böyle bir ayet varken, ben birşey diyemem. Bazıları çıkıyor ben Ateistim, diyor, olabilrsin. Bana ne! Bana soruyorsan mesela  erkek, kadın gibi değildir. Bunu Kur'an söylüyor.Kadının toplumun her alanında mahremiyeti var. Erkek göbeği ile diz kapağına kadar örtünüp her yere çıkabiliyor. Kadın çıkamaz. İş yaşamında da olsatesettür, yani bütün bedeni avrettir; yüzü eli müstesna."
 
BARBİE BEBEKLER ERKEKLERİ TAHRİK EDİYOR, DEMİŞTİ
 
2009 yılında  "Barbie bebeklerin erkekleri tahrik ettiği" fetvasıyla da uzun süre gündeme oturan  Cübbeli Ahmet hoca,  İslam'a göre kadınların çalışmak zorunda olmadığına işaret ederek şunları söyledi:
 
"Erkek mirastan tam alıyor, kadın yarısını alıyor.Bu eşitsizlik değil mi? Hiç değil.  Çünkü İslam'a göre kadın çalımakla mükellef değil. Kadını babası bakacak, yoksa kocası bakacak, o da yoksa akrabası bakacak. Hiç çalışması icap etmiyor, lazım da değil. Ama İslam'ı tamamen bu düzene uyarlamaya çalışırsan uymaz. Niye uymaz bu düzende kadında çalışsa yetmiyor zaten. Bu ayrı birşey. 
 
"İSLAM'A GÖRE KADIN ÇALIŞMAZ"
 
Ama islam'a göre kadın çalışmaz, erkeklerin arasında çalışmaz. Çünkü kadın kocasına mahsus. erkekler arasında o baksın, bu baksın, tokalaşsın, bu laf atsın, hakaret etsin. İslam kadına buna layık görmüyor. Kim bakacak kadını. Kocası bakmıyorsa babası bakacak, babasıda bakmıyorsa akrabası.. Eğer  O da bakmıyorsa Devlet bakacak. Beytulman, Hazine niçin? Hazine ihtiyaç sahiplerine bakmak için. Eğer bakacak kimsesi yoksa devlet bakacak kadını. Onun için erkeğe mirastan tam veriyor. Erkek, kadına, çocuğuna bakmakla yükümlü olduğu için. Kadına da zaten seni başkasına baktırıyorum, diyor. Eğer baban, kocan mirastan yine sana pay verecekse al, ikram olsun diyor."
 
Şu anda Türkiye'de İslam devletinin imkanlarının hazır olmadığı için Laik devlet anlayışında  ailesinin kadına bakamadığını ve bu yüzden bu çarpıklıkların ortaya çıktığını öne süren Ahmet Mahmut Ünlü, " Suç bende mi? Bana ne" dedi. (Kazete-Özel)
 
 
 
 

Yorumlar

mesut

09.02.2016
Cübbeli hoca ne derse doğrudur. Laiklik kadına ihanet etti. Koruma zırhı olan çarşafı aldı çıkardı! Şimdi önüne gelen dalaşıyor. Neden tecavüz oluyor zannediyorsunuz çarşafsız olduğu için zırhı gitti çünkü.

Üye OlÜye Girişi