Liderler programlarını iptal etti

 

Kılıçdaroğlu, "siyasi görüşümüz ne olursa olsun terörü lanetlememiz lazım"

10.10.2015
Yazı Boyutu:  
Ankara'da Barış Yürüyüş ve mitingine yönelik bu sabah 30 kişinin hayatkını kaybettiği iki ayrı patlama  sonrası liderler programlarını iptal etti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da patlama haberi sonrası İstanbul'daki miting ve programlarını iptal ederek Ankara'ya dönüyor.  CHP lideri, CHP olarak tüm yurtta bugün itibariyle herhangi bir etkinlik yapılmayacağını bildirdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara’daki bombalı saldırılar üzerine Türkiye’deki bütün etkinliklerini iptal ettiklerini, bu acıların son bulmasını umduklarını söyledi.

Ankara’ya gitmeye karar verdiğini partili yöneticilerle ne yapacaklarını görüşeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bilgi almaları için bütün milletvekillerimizi gönderdim. Gelen rakamlar iç acıcı değil. 2 canlı bombadan söz ediliyor. Gerçek nedir öğrenmek isteriz.

Gerçeğin altını da çizmek gerekiyor. Yazık günah değil mi bu ülkeye? Beraber huzur güven içerisinde yaşayabiliriz. Ne derdimiz var? Neden gencecik insanlarımız teröre kurban gitsin. Huzur içinde yaşayan bir ülke istiyoruz. Görüş ayrılıklarımız olabilir. Ancak bunu terör noktasına taşımayı kabul etmiyoruz. Terörü bitirme konusunda bizden kim ne istiyorsa açık çek veriyoruz.

"TÜRKİYE'Yİ ORTADOĞU BATAKLIĞINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Ne isteniyorsa yapmaya hazırız. Terörü bitirmek için ne istiyorsanız bütün gücümüzle onu yapmaya hazırız. Analar ağlamasın lafla ağlamıyor. Çaba harcamamız gerekiyor. Defalarca söyledim tekrar söylüyorum bütün siyası partilerin amasız, fakatsız hareket etmelidir.

Teröre karşı hepimizin onurlu dik davranmamız gerekiyor. Bedel ödememiz gerekiyorsa öderiz. Barış istemek ne zamandan beri suç olmaya başladı. Birlikte yaşamak ne zamandan bu yana suç olmaya başladı. Türkiye’de Ortadoğu’da başladı. Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sürüklemeye çalışıyorlar. Ben konuşmayayım da ne yapalım? Türkiye, huzurlu, güzel bir ülke olsun, ülke yöneticileri sorumlu olsun istiyoruz. İçim kan ağlıyor."

ERDOĞAN DA PROGRAMINI İPTAL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki patlama nedeniyle İstanbul’daki programlarını iptal etti.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, patlamanın ardından İstanbul’daki programlarını iptal etti.

Cumhurbaşkanı'nın bugün İstanbul’da biri Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde diğeri de CRR’de olmak üzere iki programa katılması bekleniyordu.

BAŞBAKAN GÜVENLİK KURULUNU TOPLUYOR

Patlama sonrası programlarını iptal eden Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun güvenlik  zirvesini topluyor. Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik başsağlığı dileklerinde bulurken terörü herkesin lanetlemesi gerektiğini söyledi. GÜvenlik Zirvesine MİT Başkanı Hakan Fidan, Emniyet Genel müdürü ve Ankara Valisi de katılıyor.


Üye OlÜye Girişi