Lise öğrencilerinin gözünde KADIN yarışması sonuçlandı

 

Eğitim Sen Antalya Şubesi’nin Antalya’daki lise öğrencileri arasında geleneksel olarak düzenlediği ‘Kadın’ konulu deneme yarışması sonuçlandı. Toplum Boyunduruğundaki Cefa: Kadın” baxşlımklı deneme birinci seçildi.

16.07.2019
Yazı Boyutu:  
Kalabalık bir öğrenci-veli ve eğitim emekçisinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninin kazananı “Toplum Boyunduruğundaki Cefa: Kadın” adlı denemesiyle Antalya Anadolu Lisesi öğrencilerinden Melike Kıratlı oldu.

Eğitim- Sen Şube Yürütme Kurulu Üyesi Çiğdem Altıntaş’ın sunduğu törende konuşan Şube Başkanı Kadir Öztürk, eğitim sistemi başta olmak üzere bu alanda birçok sorun ile mücadele ettiklerini söyledi. 

Mücadelenin yaşamın her alanında sürdüğünü, süreceğini, eğitim emekçileri gibi mücadelenin bir ucunda da öğrencilerin durduğunu ve onların da bu yarışmalara katılarak, üreterek mücadeleye destek olduklarını ifade eden Öztürk, yarışmaya katılan öğrencilere ve velilere teşekkür etti.37 eser arasından seçildi

Yarışmanın seçici kurulunda, barış akademisyenleri Antalya Tabip Odası Başkanı Profesör Nursel Şahin, Yardımcı Doçent Hafize Öztürk Türkmen, kadın mücadelesi içinde yer alan Profesör Gülser Öztunalı Kayır ve Nilgün Eroğlu Üstün, yazar Arzu Alkan ve edebiyat öğretmenleri Ayten Bayar ve Fatma Çayır yer aldı. Kadın cinayetlerinin, taciz ve tecavüzlerinin artığı bir dönemde kadın konusu üzerine deneme yazan 37 öğrenci yarışmaya katıldı. Jüri değerlendirmesinin ardından Antalya Anadolu Lisesi öğrencilerinden Melike Kıratlı, “Toplum Boyunduruğundaki Cefa: Kadın” adlı denemesiyle birinci olmaya hak kazandı.

Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Berfin Uğurlu “Karanlığa Filiz Olmak” adlı denemesiyle  ikinci olurken, Alanya Oba Nazmi Yılmaz Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayşin Özdoğan “Kadın Olmak” adlı denemesiyle  üçüncü oldu. (Kaynak: egitimsen.org.tr)

Üye OlÜye Girişi