Lise öğrencisi kız evinde öldürüldü, anne ve ağabeyleri gözaltında

 

16 yaşındaki imam hatip lisesi öğrencisi evde silahla vurulmuş olarak bulundu. Olayda kullanlan tabanca garajda ele geçti.

16.01.2019
Yazı Boyutu:  
Kars'ta lise öğrencisi 16 yaşındaki Sultan, evinde silahla vurulmuş olarak ölü bulundu. Olaya ilişkin genç kızın annesi ve 2 ağabeyi gözaltına alındı. Cinayetin namus yüzünden işlendiği üzerinde duruluyor.

Kars'ın Selim ilçesine bağlı Mollamustafa Köyü sakinleri, Osman Bakırcı Anadolu İmam Hatip Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Sultan U.'nun evde silahla vurulduğu yönünde jandarmaya ihbarda bulundu.

Eve gelen jandarma ve sağlık ekiplerince yapılan incelemede göğsünden tabancayla vurulduğu anlaşılan genç kızın öldüğünü belirledi.
Yakınlarınca intihar ettiği öne sürülen genç kızın ölümüne ilişkin jandarma ekiplerince ev ve çevresinde inceleme yapıldı.

İncelemeler sırasında olayda kullanıldığı değerlendirilen ruhsatsız bir tabancayı evin bitişiğindeki garajda bulan jandarma, genç kızın cesedini otopsi yapılması için Erzurum Adli Tıp Kurumu'na kaldırdı.

Sultan U.'nun öldürülmüş olabileceği ihtimalini de değerlendiren jandarma olaya ilişkin genç kızın annesi Aslı U., ağabeyleri Cafer ve Musa U.'yu gözaltına aldı. 

Olaya ilişkin soruşturma sürüyor. 

Üye OlÜye Girişi