Liseli Serap MİT'in kurbanı mı?

 

Eski Bakan Şahin'in Serap’ı öldüren molotoflu saldırıyı MİT'in yaptığı iddiası Meclis'e taşınıyor

24.01.2015
Yazı Boyutu:  

 

Eski Bakan İdris Naim Şahin’in “liseli Serap’ı öldüren molotoflu saldırıyı MİT yaptı” iddiasını ihbar kabul eden mahkeme iddiaları Meclis’e soracak. Sanık aileleri Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu savcıları harekete geçmeye çağırdı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in, 2009 yılında Küçükçekmece’de lise öğrencisi Serap Eser’in İETT otobüsünde yanarak yaşamını yitirmesine neden olan molotofkokteyli atan kişinin MİT elemanı olduğunu açıklamasıyla ilgili olarak “Dönemin İçişleri Bakanı böyle bir açıklama yapıyorsa bu çok önemlidir. Savcıların hemen harekete geçmesi lazım” yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu, “Yolsuzluğun üstünü kapatan bir parlamento devletin itibarını sıfırlar. Kişilerin yargıya gidip yargılanması lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu, dün Yıldız Hisarüstü Sosyal Tesisleri’nde Toplumcu Düşünce Enstitüsü tarafından düzenlenen “Sosyal Politikalar ve Yoksullukla Mücadele” konulu toplantıya katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ve yaklaşık 2.5 saat süren toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Selin Sayek Böke, Burhan Şenatalar, Faik Öztrak, milletvekilleri Hurşit Güneş, Kadir Gökmen Öğüt, Osman Korutürk, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Fethi Açıkel, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Buğra, Koç Üniversitesi öğretim üyesi Ali Çarkoğlu, Prof. Dr. İlter Turan, Doç. Dr. Ayşen Candaş, Kadri Gürsel ve Nebil İlseven’in de aralarında bulunduğu davetliler katıldı.

Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Türkiye’de yoksulluk ve işsizliğin had safhada olduğunu belirterek “Bu sorunun tümüyle Türkiye’nin gündeminden çıkarılması ve çözülmesiyle ilgili değerli bilim insanlarının görüşleri oldu ve yararlandık” dedi.

Kılıçdaroğlu, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Serap Eser’in hayatını kaybettiği İETT otobüsüne yönelik saldırıyla ilgili iddialarının sorulması üzerine “Dönemin İçişleri Bakanı böyle bir açıklama yapıyorsa bu çok önemli ve savcıların hemen harekete geçmesi lazım” yanıtını verdi. (Gerçek Gündem)

 


Üye OlÜye Girişi