Londra metrosunda patlama: Yaralılar var

 

Bu sabah saatlerinde meydana gelen patlamayla ilgili polis, terör saldırısı soruşturması başlattı.

15.09.2017
Yazı Boyutu:  
İngiltere'nin başkenti Londra'daki Parsons Green metro istasyonunda sabah saatlerinde bir patlamanın meydana geldi.

Londra Emniyeti'nden yapılan açıklamada, olayla ilgili olarak 'terör saldırısı soruşturması başlatıldığı' belirtildi. Ancak Emniyet açıklamasında patlamaya neyin neden olduğuna dair net şey söylemek için henüz erken olduğu da ifade edildi.Londra'nın güneybatısındaki Parsons Green istasyonunun önüne çok sayıda ambulans sevk edilmiş durumda.
Sosyal medyada, vagonlardan birisinde bir patlama meydana geldiği, yolcuların yüzlerinde yanıklar oluştuğu yönünde henüz teyit edilmemiş bilgiler paylaşılıyor.

Twitter'da sıkça paylaşılan bir fotoğrafta, süpermarket poşetinin içinde bulunan bir kovanın yandığı görülüyor. Ancak kovanın içinde bulunduğu vagonda ciddi bir hasar gözükmüyor.Patlamanın görgü tanıklarından birisi BBC Londra televizyon kanalının sunucularından Riz Lateef.

Metroyla işe gelirken olayın yaşandığını anlatan Lateef, "Parsons Green istasyonunda metroyu bekliyordum. İnsanlar vagonlardan çıkıp koşmaya başladı. Büyük bir panik yaşandı. Patlama sesini ben de duydum" diyor.

Lateef, yaşanan panik ve kaçışma anında izdiham çıktığını ve yaralanan kişiler gördüğünü söylüyor.

BBC News sunucusu Sophie Raworth, bacağından yaralanmış bir kadının sedyeyle taşınırken gördüğünü aktarıyor.

24 yaşındaki görgü tanığı Alex Littlefield olay yerinde yaşananları "Parsons Green istasyonunun girişine doğru yürüyordum. Bir anda herkesin dışarıya doğru kaçıştığını gördüm. Herkes oldukça korkmuş gözüküyordu" diyerek anlatıyor.

The Sun'ın haberine göre, Londra metrosunda bir patlama meydana geldi. Metro gazetesi ise beyaz bir kutunun patladığını ve patlama sonucunda bazı kişilerin yüzlerinde yanıklar oluştuğunu belirtti. Polis olayın terörist bir saldırı olduğunu açıkladı.Times'ta yer alan habere göre, olay yerinde ikinci bir patlamamış cisim bulundu. Olay yerine ağır silahlı polisler ve ambulanslar yönlendirildi.

Londra polisi olayın Parsons Green metro istasyonunda yaşandığını söyledi. Olayın ardından Earl's Court ve Wimbledon arasındaki hat kapatıldı.

Görgü tanıkları patlamanın ardından yaşanan izdihamda da yaralananlar olduğunu belirtti. AA muhabirine konuşan görgü tanığı ise bölgede patlama sesinin ardından havaya plastik kokusunun yayıldığını ve insanların çığlık atarak trenden inmeye çalıştığını söyledi.

Görgü tanığı, "Ciddi şekilde yaralanan kimseyi görmedim ancak insanlar panik halindeydi, çığlık atıyor ve ağlıyorlardı." dedi.

Üye OlÜye Girişi