Madende dev kayanın altında kalan 3 işçi yaşamını yitirdi

 

Milas'ta dün meydana gelen maden göçüğünde 500 topluk dev kayanın altında kalan üçüncü işçinin de cesedi çıkarılırken üç maden işletmecisi ise gözaltına alındı.

19.02.2019
Yazı Boyutu:  
Muğla'nın Milas ilçesindeki Sarıkaya Mahallesi Yumrutaş mevkisinde feldspat madeni çıkartılan maden ocağında dün meydana gelen göçüğün altında kalan 3 işçiden 24 yaşındaki Servet Çapacıoğlu'nun da cesedi çıkarıldı. İş cinayetine ilişkin 3 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken maden işletmecileri Mustafa Ali Kömürcüoğlu, Serkan Anar ve Özkan Kömürcüoğlu gözaltına alındı.

Muğla’nın Milas ilçesinde, feldspat madeni çıkarılan sahada 500 tonluk dev kayanın iş makinelerinin üstüne devrildiği olayda yaşamını yitiren Engin Tutuk’un cenazesi bugün saat 11.30 sıralarında bulunduğu yerden çıkarılırken çalışmaların ardından göçükte kalan son işçi Servet Çapacıoğlu’nun cesedine ise akşam saatlerinde ulaşıldı.

Ayrıca iş cinayetinde hayatını kaybeden işçilerden evli ve 2 çocuğu olan 42 yaşındaki Şükrü Otlak, yaşadığı kırsal Kırcağız Mahallesi’nde bugün toprağa verildi. (DHA)

Üye OlÜye Girişi