'Makyajlı tesettürlü kadın Müslüman değil ancak Süslüman olur'

 

Bir dönemin eski manken ve sinema oyuncularından Yaşar Alptekin muhafazakar yaşamı benimsedikten sonra kadınla ilgili söylemleri de değişti. Alptekin'e göre: Tesettürlü kadınlar makyaj yaparak İslam'a zarar veriyor.

24.03.2019
Yazı Boyutu:  
Bir dönemin eski mankenlerinden ve Yeşilçam oyuncularından Yaşar Alptekin muhafazakar bir yaşama geçerek bundan birkaç yıl önce kendisine farklı bir yol çizmişti.

"SOKAKTA SİGARA İÇEN KADIN UCUZDUR"

Özellikle 1990’lı yıllarda sürekli olarak ekranlarda boy gösteren Yaşar Alptekin, Posta gazetesine verdiği röportajda kadınları hedef alan söylemleriyle dikkati çekti.

Oyuncu Yaşar Alptekin, verdiği röportajda sokakta sigara içen kadınlara “ucuz” diyerek şok edici ifadeler kullandı.

Bazı tesettürlü kadınların makyaj yapmasına dair de konuşan Alptekin, “Böyle yaparak İslam'a zarar veriyorlar. Bir de tesettürlü olsun ya da olmasın sokakta sigara içen kadın ucuzdur” dedi. 

"MAKYAJLI TESETTÜRLÜ KADIN MÜSLÜMAN DEĞİL SÜSLÜMAN OLUR"

Alptekin, “Kadınlar, tesettürle harama karşı kendilerini korurlar. Bazı tesettürlü kadınlara bakıyorum; dudaklarda ruj, gözler sürmeli, koku yoğun, dapdaracık kıyafetler… Tesettür bu olamaz. Bu şekilde Müslüman değil ancak Süslüman olurlar. Böyle yaparak İslam'a zarar veriyorlar. Bir de tesettürlü olsun ya da olmasın sokakta sigara içen kadın ucuzdur” dedi.

Üye OlÜye Girişi