Malatya Film Festivali'nde emek ve onur ödülleri verildi

 

Malatya’da, bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Malatya Uluslararası Film Festivali’ başladı. Açılış gecesinde, Cem Yılmaz, Şener Şen’e ‘Onur Ödülü’nü takdim etti.

10.11.2018
Yazı Boyutu:  
8'inci Malatya Uluslararası Film Festivali sinemada emek ve onur ödüllerinin verildiği açılış gecesiyle başladı. Sinemada Emek Ödülü'nü makyaj sanatçısı Derya Ergün alırken, Onur Ödülleri Osman Sınav, Perran Kutman ve Şener Şen'e verildi.

Kırmızı halı geçişinin ardından festival açılışında konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Alevisi’yle Sünnisi’yle, Türküyle Kürtü’yle, zenginiyle fakiriyle hoşgörü, sevgi ve muhabbet içerisinde yaşayan ve bunu benliklerine sindirmiş bir şehrimiz Malatya. Sekizincisini tertip ettiğimiz Malatya film festivali, uluslararası özelliğiyle Türkiye’mizde değeri olan ve hepimizin bir adım öteye nasıl götürebiliriz dediğimiz bir çalışma” dedi.

EMEK VE ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

‘Sinema Emek Ödülü’ makyaj sanatçısı Derya Ergün’e verildi.

Yapımcı, yönetmen ve senarist Osman Sınav’a ise ‘Onur Ödülü’ verildi. Osman Sınav, “Hâlâ sinema yapıyor olabilmekten mutluyum” dedi.

Türk tiyatro ve sinema oyuncusu Perran Kutman ise Onur Ödülü’nü oyuncu Şerif Sezer’in elinden aldı. TRT arşivinden ulaştırılan Kutman’ın şarkı söylediği görüntü sahnede izlettirildi. Kutman, “Çok teşekkür ediyorum. 53 yıldır bu mesleği yüreğimle, sevgimle, saygımla icra ediyorum. Neticesinde de böyle ödülle taçlandırılıyorum. Genç oyuncuların yürekleriyle sevgileriyle var olmaları ve bu ödülle taçlanmalarını diliyorum” diye konuştu.

Şener Şen’e ise ödülünü Cem Yılmaz takdim etti. Av Mevsimi filminde birlikte rol alan ikili sahneye alkışlarla çıktı. Cem Yılmaz, “Bizim hayatımızda usta insan güzel şeyleri yapan kişi usta oluyor. Şener Abi her gün güzel şeyler yaparak bizi zorluyor, daha iyi olmamızı sağlıyor. Bütün her şeyi öğrendiğimiz ustayla aynı sahnede olmak büyük mutluluk. Her şeyin en güzeline layık” dedi.

Şener Şen ise “Cem’in kadir bilir övgüleri, gereğinden fazla övgülerine teşekkür ederim. Bu ödülü, en parlak oyunculardan Cem Yılmaz’ın elinden almaktan onur duydum. Rahmetli Kemal Sunal’ı görmek, İlyas Salman’ı hatırlamak beni ayrıca duygulandırdı. Malatya’nın böyle bir özelliği var. Siyaset ve sanat alanında ülkemize derin izler bırakan büyük insanlar yetiştirmişlerdir” ifadelerini kullandı. (GazeteDuvar/DHA)


Üye OlÜye Girişi