Malatya'da zihinsel engelli kıza toplu cinsel saldırının üstü örtülmeye mi çalışılıyor?

 

Malatya'nın Narmikan köyünde zihinsel engelli 16 yaşındaki kız çocuğuna toplu cinsel saldırıda bulunulduğu haberi, sosyal medyada tepkiyle karşılanarak tecavüz olayının üstünün örtülmeye çalışıldığı iddia edildi. İçişleri Bakanı Soylu ve Malatya Valisi, 16 yaşındaki zihinsel engelli kıza herhangi bir tecavüzün gerçekleşmediğini ileri sürdü.

2.01.2021
Yazı Boyutu:  
Türkiye'nin önde gelen televizyon programcılarından Esra Erol, twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Malatyada Narmikan köyünde zihinsel engelli bir kız çocuğumuza cinsel saldırıda bulunulmuş.Kızımız 3 kişinin ismini vermiş. Sayı artabilirmiş!" ifadesine yer verdi. Üstü örtülmeye çalışıldığını iddia edilen yüzde 50 zihinsel engelli kıza tecavüz olayının CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba takipçisi olacağını bildirdi.İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu böyle bir tecavüzün gerçekleşmediğini belirterek daha sonra kapsamlı açıklama yapılacağını duyurdu. 
Malatya Valisi 'de olayla ilgili yazılı açıklamayı valiliğin twitteir hesabından paylaştı:#EmineyeKimTecavüzetti etiketiyle yapılan paylaşımlarda, 16 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna yapılan toplu tecavüzün ailenin yoksul olması nedeniyle faillerinin kimler olduğunun saklandığı ve olayın üstünün örtülmeye çalışıldığını kaydedildi. 

Toplu tecavüzle ilgili köylülerin konuşmalarının da engellendiği iddialarına da yer verilen Twitter mesajlarında; şu anda 16 yaşındaki mağdurun Malatya Çocuk İzlem Merkezi'nde tutulduğu ve tecavüz zanlısı üç kişinin ilçe jandarma karakolunda ifadelerinin alındığı öne sürüldü, İçişleri Bakanı Soylu'nun ve Malatya Valiliğinin açıklamalarının inandırıcı olmadığı iddia edilen paylaşımlarda  sosyal medya kullanıcılarına olayın üstünün örtülmemesi için "sesinizi yükseltin" çağrıları yapıldı.

Bir paylaşımda da "Malatya'nın Narmikan köyünde 15 yaşında zihinsel engelli bir çocuğa topluca defalarca tecavüz edildiği raporlarla kanıtlanmış.Köylüler tecavüzcüleri koruyormuş. Bir çocuğun çıkaramadığı bir ses olmak yine sosyal medyaya kaldı" denildi.

Bir başka paylaşımda  ise dana önce 22 yaşındaki zihinsel engelli kıza tecaüzde bulunan 5 kişinin berbest bırakılması hatırlatılarak şu ifadelere yer verildi:

"%50 zihinsel engeli bulunan 22 yaşındaki Sinem Şahin,
5 kişi tarafından tecavüze uğradı
Olay, Sinem'in hamile kalması üzerine ortaya çıktı
5 sanığın beşi de serbest bırakıldı
Mahkemenin Gerekçesi: "Sinem'in bağırmamış olması."

Hatırladınız mı?"


Üye OlÜye Girişi